Matt Generous

Vs: Matt Generous

Varaukseton peukku! Nyt on kokoa ja kokemusta ja peluri parhaassa peli-iässä.
 
Vs: Matt Generous

toskala sanoi:
Varaukseton peukku! Nyt on kokoa ja kokemusta ja peluri parhaassa peli-iässä.

Täältä myös peukku, tuo asennetta kaukaloon ja väriä myös.
 
Vs: Matt Generous

Paatelainen sanoi:
toskala sanoi:
Varaukseton peukku! Nyt on kokoa ja kokemusta ja peluri parhaassa peli-iässä.

Täältä myös peukku, tuo asennetta kaukaloon ja väriä myös.

Viime vuonna hakattiin kiekkoa maalinedustalta sisään ja kukaan estellyt, eiköhän Gene-Matti ole tähän täsmälääkettä. Hyvä kiinnitys!
 
Vs: Matt Generous

Gene-Matti on tuohon rosteriin mainio lisä.
Tervetuloa Ilvekseen!
 
Vs: Matt Generous

Iso peukku tälle kiinnitykselle. Korvaa Piskulan aika yks yhteen.
 
Vs: Matt Generous

https://www.youtube.com/watch?v=xtRUrY4TeSs

Tulee kyllä tuo lievä sekoaminen Vaasan ottelussa parin vuoden takaa ensimmäisenä mieleen. No, toivottavasti ei liikaa viiden minuutin alivoimia joukkueelle hommaile, vaan keskittyisi viihtymään suihkun tai jäähyboxin sijaan kaukalon puolella.
 
Vs: Matt Generous

Genematti ja Valtonen. Siinä selitys. HIFKssa oli ilmeisesti aika hyvä kuitenkin omassa päässä.
 
Vs: Matt Generous

Loistava hankinta! Kokoa,kovuutta ja väriä. Ja on yllätävän kova, jos aletaan lyömään.
 
Vs: Matt Generous

Itse olen kyllä todella tyytyväinen tähän hankintaan. Toivottavasti pystyy auttamaan joukkuetta voittamaan, mutta tarjonnee myös muita itselle tärkeitä jääkiekkopelin elementtejä.
 
Vs: Matt Generous

On ollu jo pitemmän aikaa pääteltävissä että Ilves hakee fyysistä puolustajaa. GeneMatti sitä on, eikä hassumpi hankinta. Jos maalinedustan pitää puhtaana mitä odotan, niin hyvä. Yksi kiekollinen puolustaja tekisi Ilveksen puolustuksesta jo enemmän kuin uskottavan.
 
Vs: Matt Generous

Gene-Matti tuo sitä, mitä Piskulan mukana lähti. Eniten hämmästyttää kätisyys. Viime kausillahan olisi tarvittu juuri tämänkaltaista rightin pakkia, mutta nyt alkaa righteja olemaan jo yli tarpeiden. Onkohan vielä haussa/tulossa jonkinlainen leftin pakkimies? Kun ei tuo leftin puolen pakisto ihan hirveästi vakuuta: Parikka - Leimu - Laitamäki - Salmela (-Laakso). Toki näistä Laitamäellä on saumoja kehittyä hyväksikin kaveriksi ensi kaudelle. Lisäksi Salmela ja Laakso täysin katsomattomia kortteja, joten sieltä voi tulla ihan mitä tahansa sekä hyvässä että pahassa.

Hyvin kivimäistä olisi jatkaa näillä, ja antaa nuorille mahdollisuus näyttää osaamisensa kauden alussa. Saapi nähdä. Selkeä tilaus leftin puolelle olisi hyvälle kiekolliselle pakille, mutta toisaalta alkaa nuoria ja lupaavia pelaajia olevan kiinnitettynä jo siihen malliin, että pienoinen hanurinnäyttö se olisi näille nuorille hommata jo kesällä konkari tukkimaan tietä rosteriin.

Pakistossa kuitenkin alkaa olemaan jo todella hyvä ja tiukka kilpailutilanne. Vaikka se onkin nuori ja nimetön - ainakin toistaiseksi - niin nyt paikoista pelaavaan seitsikkoon on ihan oikeasti kilpailua, joka varmasti kehittää nuoriakin, kun paikkoja kokoonpanoon ei ilmaiseksi jaella.
 
Vs: Matt Generous

Hyvä ja varman päälle hankinta. Taso on todistettu joten tiedetään mitä saadaan.
Ainakin vähän hiekkapaperi osastoa joukkueeseen.

Toivottavasti Karri antaa pelata omilla vahvuuksillaan eikä havittele Matin ottavan kiekollisen pakin roolia.
 
Vs: Matt Generous

Ei Generous ole lainkaan hullumpi hankinta, mutta kuitenkin hieman eri profiilin pelaaja kuin Piskula. Jos Matt pystyy samaan kylmänviileään kamppailupeliin ja varmaan ykkössyötön antamiseen kuin Joe, olen tyytyväinen.
 
Vs: Matt Generous

Gene Matti toi kyl positiivisen fiiliksen päivään ja ripauksen uskottavuutta touhuun, ja Ei ollu arpa vaan tiedetään pelaajan taso liigassa.
 
Vs: Matt Generous

Hifkin kannattajat olisivat ilomielin pitäneet, jos olisi Sportiin siirtynyt, niin olisi Vaasassa julistettu kovaksi kaappaukseksi.
Hiukan nyt negaruuvia pienemmälle.
Tervetuloa Matt !
 
Takaisin
Ylös