Mestiksen otteluseuranta

bxl-man

Share Ilves #18
Viestejä
2 519
Jeesus Filppula sössii kiekon yv:llä ja JoKP kiittää.
 

Spin doctor

Luottopelaaja
Viestejä
1 947
Siis onko Liigaan nyt nousemassa Jokerien sijaan Keuruun Pallo :D

On kyllä jääkiekkokartan kummajainen muutenkin tämä KeuPa. Eihän Keuruulla pitäisi olla mitään edellytyksiä pelata edes toiseksi korkeimmalla sarjatasolla, vai olenko taas missannut jotain. Ovatko oikeasti kovia tänä vuonna?

Pitää varmaan mennä katsomaan tuonne Keuruulle Jokereita ja Filppulaa joskus.
 

Toppapöksy666

Luottopelaaja
Viestejä
4 973
Mikä juttu?
Ekan erän loputtua yrittivät saada IPK:n hyökkääjä Jami Virtasta haastatteluun, mutta eivät saaneet ääntä hänelle saakka niin jäi kysymykset kysymättä. Kuva tuli ja kovasti se siinä odotti että kuulokkeista jotain ääntä tulisi. :D
 

Battery

Luottopelaaja
Viestejä
8 352
Ihan kuin Jokerit laulausi "tämä paita täytyy ansaita, kaikki antaa tänään parhaansa."

Toisessa erässä aloitus ja jäljellä 15:49.

Paremmin kuuluu pelikatkolla 15:05.
 
Viimeksi muokattu:

BanaaniKeisari

Luottopelaaja
Viestejä
2 106
Silti sitä hehkutetaan aina kun mahdollista. Mutta toisaalta, samat ihmiset tykkää hekuttaa myös läpsyttimiä joten heille riittää vain jonkinlainen meteli = hyvä tunnelma.
Toki normaalisti ei siellä ole edes meteliä kuin korkeintaan maalin tultua ja reilussa johdossa. Muuten on kuin korona-sulun Hakametsässä.
 

Vovlo

Tähtipelaaja
Ylläpidon jäsen
Viestejä
11 070
Sen verran kädenlämpöisiä Liiga-matseja että Jokerit - Ketterä ottelu paras valinta.
 

Vovlo

Tähtipelaaja
Ylläpidon jäsen
Viestejä
11 070
Laadukasta kiekkoa Helsingissä. Eteläpääty piti myös enemmän mökää kuin HIFKn kannattajat normaalisti.
 

Vovlo

Tähtipelaaja
Ylläpidon jäsen
Viestejä
11 070
Juhiksella jäähyjentäyteinen ilta, toinen kappale tähän iltaan
 
Ylös