Muiden joukkueiden kannattajatoiminta

KAIZΞN

Vakiokokoonpanossa
Viestejä
604
Meillä näkyi varmaan tasan yksi? Mouhot siitä näki vaivaa kuinka huligaanit liikenteessä. Nyt kun heillä on toistakymmentä kommandopipopäätä kulkueessa niin siitäkö ei saa mainita?

Lainasit viestiäni, jossa en ole mielestäni mitään kieltänyt. Eli tulkitsit väärin, jos tuollaisen johtopäätöksen siitä teit.
 

Riksu

Tähtipelaaja
Ylläpidon jäsen
Viestejä
15 921
Siitä vaan laskemaan pipopäitä kuvista:



((näyttää kulkuekin melkein yhtä komealta kun Osastolla, eiku :D))

No jos ei nyt ihan naureskeluksi mene niin hyvä että tälläisiä isoja vierasreissuja järjestellään muidenkin joukkueiden kannattajien toimesta, kuin Osaston.
 

Lööfin Leksa

Vakiokokoonpanossa
Viestejä
329
Meidän jengillä ei kyllä mielestäni kommandopipoja ollut, niitä sellasia naamanpeittopuffeja kylläkin _vihreinä :D _. Vai jäikö mulla jotain näkemättä?
 

Tim Calahan

Guest
Kannattaa käydä katsoon mouhojen ig-storyt. Ihan vitsi tuo kulkue, 10 ihmistä vetää chanttejä joista puolet jotain 12 vuotiaita tyttöjä. Olemukseltaan tämä lauma näyttää myötähäpeää herättävältä sirkuslaumalta. Kohtalainen ero näissä megamatkoissa ainakin tähän asti. Omaa naamaani en kehtaisi tuossa seurassa näyttää.
 

Teme-74

Luottopelaaja
Viestejä
5 441

Rupture

Vakiokokoonpanossa
Viestejä
569
Siis hetkonen, tossahan on saman verran väkeä mitä kouvoloideja Nokia Areenalla 30.12.2023...

Käsittääkseni kuitenkin aika moni on tuolla Tapparan reissulla junalla/autolla liikenteessä.
 
Ylös