Välillä tuntuu että pelaajat seuraavat EFM:män kirjoitteluja hyvin piukealla silmällä. Lööke vastasi (pienellä viiveellä) huutoihin ja nyt kun tuli rapaa Niken suuntaan niin samantien isolta screeniltä jämäkkä kapteenin suoritus.
Se on juurikin näin
Lööke vastasi oikeastaan välittömästi kauden toistaiseksi isoimmalla hetkellä ja tärkeimmällä maalilla, ja olikin upea viimeistely.
Friman oli myös aivan totaali timangia ensimmäisessä pudotuspelissä.
Ehkä ens pelissä Pelli painaa sitten hatun ja Savinaista kunnolla nekkuun.
Pelin jälkeen jätkillä ei ole haastatteluissa edes hiki ja varaavat ylimääräisen lepakkovuoron Hervannan bunkkerista jotta saisivat ylimääräisen energian jonnekkin hukattua.
Playoffeissa Ilves pelaa joukkueista tehokkainta lähes murhaavaa ylivoimaa ja näin mun Dream Team suorittaisi 100%, EFM saisi rauhan vaihtaisi nimimerkin Eetu Loving Mäkiniemeksi ja liittyisi palstan posipettereihin nujertamaan dark sidea.
Mutta ei nuolaista vielä
