Nokia Arena

Wikipedian mukaan LA Live on koko kompleksin nimi, ja mainitsemasi konserttiareenan nimi on ilmeisesti Microsoft (aiemmin Nokia) Theatre.

Ja minua ei joku Uros Live Areena tjsp haittaisi mutta areenan nimi on pelkästään Uros Live. Ei sano pelkkä nimi kenellekään yhtään mitään, kuulostaa lähinnä miesstrippiklubilta. "Mennäänkö illalla Uros Liveen" ei helvetti.

edit: se on muuten kirjoitettu kaikki isolla. UROS LIVE. Vaihtakaa toi nimi nyt äkkiä.
Eiköhän joku ryhmä pian ärähdä ja Ilves huomaakin pelaavansa HENKILÖ LiVEssä. :)
 
Eiköhän joku ryhmä pian ärähdä ja Ilves huomaakin pelaavansa HENKILÖ LiVEssä.

PENIS LIVE vois olla kans tuossa suhteessa neutraali, sukupuoli on vain sosiaalinen konstruktio mutta sukupuolielinten olemassaoloa ei kiistä kukaan.
 
Femakkojen ja muiden tiedostavien ulinaa odotellessa, kyllähän tuo nyt on muutettava Hallioletettu Liveksi! :D

Juu, vahvasti tunnen jo paskamyrskyn tuulien puhaltavan naisasialiikkeen kerhotiloista...
 
  • Tykkää
Reactions: #13
Nyt ei kyllä nimi toimi, äkkiä vaihtoon...
 
Nyt mentiin kyllä alta kaikkien mahdollisten rimojen tuon nimen kanssa. Uros Live, ei helvetti sentään, oli pakko tarkistaa onko aprillipäivä.
 
Ruovesi L.

Pikkukunnat vie Tamperetta 50-0
 
  • Tykkää
Reactions: #13
Onko tässä sittenkin kyseessä Pohjos-Pohjanmaan ja oululaisten kamala kosto siitä, että Kärppien paidat ovat olleet kaudesta toiseen tamperelaisten ja koko valtakunnan pilkan aiheena.
 
Ottamatta nyt kantaa mitenkään mihinkään sukupuolinäkökantoihin niin kyllähän tuo ainakin näin ensi makustelulla kuullostaa aivan hölmöltä nimeltä vaikka siitä hauskan anagrammin saakin. Ei sovi suuhun, eikä soinnu kauniilta korvaan.
 
Voidaan ruveta kutsumaan hallia Ilves-areenaksi. Sehän on siinä nimessäkin, vähän kirjaimia sekoiteltu, ettei naapurit pääsisi jyvälle.
 
Mahtaa kovasti homofobiaan taipuvaisella olla vaikea sanoa kaverilleen puhelimeen .
" Meen just urokseen sisään "
 
Takaisin
Ylös