• Tänään 20.4. klo 23 alkaen foorumilla suoritetaan huoltokatko, jonka aikana koko foorumi siirretään uudelle palvelimelle ja kaikki oleelliset ohjelmistot päivitetään, mikä toivottavasti vähentää myös viime aikoina nähtyjä ongelmia. Huoltokatkon odotettu kesto on maksimissaan kaksi tuntia, mutta mahdollista on että se on ohi jo aiemmin.

Olympialaiset

RanskanIlves

Luottopelaaja
Viestejä
2 951
Rugbyssa isäntämaa Ranska haastaa kohta suosikki-Fijin! Pronssiottelussa juuri äsken erinomaisen hieno varsinaisen peliajan loppu, Australia taisteli vajaalla.

edit: Rugbyn supertähti Dupont on valmistautunut koko vuoden tähän Rugby-7:n olympiaturnaukseen eikä ollut mukana Six Nationsissa sen vuoksi.
 
Viestejä
3 436
Judosta mitään ymmärrä, mutta todella vakuuttavan näköinen ottelu Luukas Sahalta. Tässäkö Suomen 1. mitalisti?
 

Teme-74

Luottopelaaja
Viestejä
5 967
Ei auennut mitalitili.

Hyvä kamppailu maailmanlistan ykköstä vastaan, mutta taisi kunto loppua vähän kesken. Niukka voitto moldovalaiselle.
Kieltämättä aika julma kohtalo saada se ykkönen täs kohtaa vastaansa. Väsy ihan selvästi.
 
Viestejä
3 436
Naisten rugby-ottelussa Ranska vs. Brasilia oli kuvan perusteella valtava yleisömäärä. En tiedä, minkälaisiin yleisöihin pelaajat ovat tottuneet kansallisissa sarjoissa, mutta voisin kuvitella, että pelaajat olivat aika fiiliksissä.
 

IhanJuniori

Junioripelaaja
Viestejä
19 829
Todellista koripallo herkkua tarjolla tällä hetkellä Serbia - USA pelissä. Reilu 1/4 pelattu 25-32
 

Tupsukorva35

Tähtipelaaja
Viestejä
15 264
En olisi uskonut näin sanovani, mutta tämä golf on kyllä tempaissut mukaansa. Yllättävän koukuttavaa katsottavaa.

Harmi että suomalaiset taitavat pitkälti olla ulkona mitalitaistosta.
 

Rauno Repomies

Tähtipelaaja
Viestejä
16 782
En olisi uskonut näin sanovani, mutta tämä golf on kyllä tempaissut mukaansa. Yllättävän koukuttavaa katsottavaa.

Harmi että suomalaiset taitavat pitkälti olla ulkona mitalitaistosta.
Kaikella kunnioituksella meidän suomipelaajia kohtaan, näin sen pitääkin olla näissä karkeloissa kun on koko maailman kärkimiehet kerrankin samoissa kisoissa.

Molemmat suomalaiset kyllä väläyttelivät; varsinkin Välimäki perjantaina, mutta melkoinen sensaatio se olisi ollut jos edes top5 -sijoilla olisivat, saati mitaleilla.
 

Tupsukorva35

Tähtipelaaja
Viestejä
15 264
Noniin, vedä Pihla turpaan sitä Turkin virnistelijää!

Ei tässä nyt hyviä mitalikahveja lähdetä viemäriin kaatamaan.

Viemäriin meni.
 
Viimeksi muokattu:

Teme-74

Luottopelaaja
Viestejä
5 967
Niin sitä vaan yllätyksiä tulee näissäkin kisoissa. Suurin eilen oli Norjan poijjaan hyytyminen. En tiedä oliko ylimielisyys, tai liian isot luulot omista kyvyistä, mutta kiriin lähti liian aikasi. Huikea juoksija toi jokatapauksessa on.

Moukarinaiset oli aika lähellä yllätystä eilen, tai siis yllättivätkin mutta mitalinkulma tais välähdellä jo.

Toivottavasti apurahojen suhteen muutetaan käytäntöjä. Olis hölmöö menettää lajinsa huipulla oleva syynä,
että on liian nuori. Heili Sirviö harkitsee Australiaan vaihtamista – tämä asia hiertää taustalla isän mukaan
 
Ylös