Osasto 41

Mistäs näkis parhaat kuvat siitä perjantain tifosta?
 
Ilveksen ja Osaston someista ainakin löytyy hyviä kuvia, missä näkyy koko tifo.
Olisko mahdollista saada kuvaa tänne? Ei oo oikein tilejä noihin muihin...
 
Olisko mahdollista saada kuvaa tänne? Ei oo oikein tilejä noihin muihin...
621642085_18559826821032931_5164359218543865533_n.jpg
 
En tiedä selittääkö alkoholi edes sitä, että teet mielessäsi 2k -> 200k. :D

Yritin demostroida miten iltapäivälehtien kommenttiosiossa kommentoidaan jokaiseen asiaan jos jokin taho on käyttänyt rahaa johonkin. Ensiksi ollaan luettu summat ihan väärin ja loppukaneettina tokaistaan, että itse olisi keksinyt paremman tavan käyttää rahaa. :D
 
Hienoja kuvia, kiitos @Peluuri ja @Nade !
Onkos se tosi ja yleinen tapa, että kerran käytetään ja sitten hävitetään?
 
Onkos se tosi ja yleinen tapa, että kerran käytetään ja sitten hävitetään?
Kyllä, ne ovat kertaluonteisia esityksiä. Toisin sanoen taideteos, joka on tarkoitus esittää kerran. Tifo ku se on esitetty sehän on täysin turha, eikä sillä ole mitään käyttöä enää.
 
Kiitos taas kerran järjestäjille että olette luomassa ja ylläpitämässä tämänkaltaista kulttuuria. Ei kukaan muu tässä maassa jne.

Jallut ansaittu ja free rakitic.
 
Sieltähän se olut julkaistiin:)


E. Tämä muuten tulee olemaan ensimmäinen alkoholijuoma minkä tulen itse ostamaan. Kunhan sitä vielä keväällä-alkukesästä saa jostain.
 
Viimeksi muokattu:
Seuraavaan palapeliin sitten se ”tillu ulos”, niin lampaatkin ehkä nostavat oman pahvinsa ylös. Muuten onkin vain kehuttavaa matsin suhteen!
 
Sieltähän se olut julkaistiin:)


E. Tämä muuten tulee olemaan ensimmäinen alkoholijuoma minkä tulen itse ostamaan. Kunhan sitä vielä keväällä-alkukesästä saa jostain.

Ihan rehellisesti ja yhtään liikaa kotiinpäin vetämättä, niin tässä on muuten perkeleen hyvä tuote. Pilsseistä en lähtökohtaisesti liikaa välitä, mutta tämä on maultaan sen verran kevyt ja miellyttävä, että ennakkoluulot häviää saman tien. Ja tämän voivat varmasti jatkoilla kyseistä tuotetta hörppineet vahvistaa.

En osta enää ikinä mitään muuta kaljaa, jos  Osastoa on saatavilla. Sen verran laadukas olut on kyseessä, ihan oikeasti.

Edit: Tais tulla tehtyä sen verran perusteellinen laatutesti, että nyt on vähän huono olo. Mutta hyvää tuotetta on kuitenkin!
 
Viimeksi muokattu:
Takaisin
Ylös