Voisiko joku käydä selittämässä oikein rautalangasta vääntäen sen puolustusalueen ja keskialueen välisen sinisen viivan merkityksen, ja miksi olisi aika helvetin olennaista saada kiekko tuotua sen yli eikä menettää ennen sitä.
Huono erä. Ei yhtä huono kuin Kouvolassa mutta jälleen kerran jäätiin jalkoihin toisessa. Jotain henkistä tossa on.
En mä tiiä, ykkösketju on todella vaarallinen omiin tällä hetkellä. Ei toi Seppänenkään kyllä vakuuta yhtään. Sentterin pitäisi liidata ketjun peliä, mutta tämä vaan lähinnä hiihtelee jossain taustalla kun Supi ja Mese kuskailee kiekkoa.
Nythän tässä on monta päivää aikaa huilata, joten tiivistetään suoraan kolmeen ketjuun. Seppänen, Lepaus ja Nalli villaan. Ketjut uusiksi, jos saataisiin jotain aikaan taas.
Toinen erä on erilainen siinä mielessä, että purkukiekkojen kanssa on olta erittäin huolellinen. Koska on iso riski, että jäädään omiin pyöriin pitkäksi aikaa, ja vastustaja saa koko ajan tuoretta miestä kentälle, ja itsellä on pitkä matka vaihtoon
Aikalailla sama käsikirjoitus kuin Kouvolassa. Toinen erä oli selviytymistä sielläkin. Pisteitä silti tänäänkin otettavissa ja ne on tällä hetkellä ne tärkeimmät. Eihän tuo peli kyllä kummoista ole. Uskotaan kolmeen pojoon!
Antaahan Ilves aika paljon tasoitustakin, kun katsoo kokoonpanoa. Nyt on ainakin käynyt selväksi, ettei Seppäsellä, Nallilla tai Matinpalolla riitä tällä hetkellä.
Enemmän huolestuttaa se, että runkopelaajien poissa ollessa pitäisi näiden ”kakkosviulun soittajien” ottaa joukkue reppuselkään. Tällä hetkellä Lepauksen, Antosen ja Rautiaisen suorittaminen on kaukana mistään esimerkin näyttämisestä.