Ottelutulosveikkaus HPK-Ilves pe 22.11.2019 klo 18.30

Piste. Se oli ihan tarpeeksi.

Kolppanen on todella heikko rankkareissa.

Ilves ei yleensä voita jatkoja.

Se ois sitten tappioputki päällä.
 
Lepaus ja Leino ihan kiinnostavia vetoja rankkareille. Onko ne upottanut noita koskaan? Missä esimerkiksi Ruotsalainen tai Rautiainen?

Yrittäkää ratkoa jatkoilla nämä jatkossa. Ei rankkarit ole tämän porukan juttu.
 
Alamäki on alkanut

Ei ole. Harmittaa tapa millä otettiin HPK mukaan peliin. 20 minuuttia oli pyöritelty miten tahdottiin, mutta sitten pari löysää vaihtoa omissa, Kerho johtoon ja vaikeeta tuli. Päästiin sentään tasoihin, mutta lopussa oltiin köysissä. Ykkösketjun vaisu vire huolettaa.
 
Olihan Kolppanen runkopelissä hyvä. Rankkareissa tosin kehnompi. Yksi piste on kaksi pistettä liian vähän. Ja se on paha, todella paha menetys!
 
Piste enemmän kuin odotin, mutta pettynyt olo silti. Ei ole voittoputken railakkaasta menosta jäljellä mitään. Jotain tarttis keksiä!
 
Luulin että tänä vuonna marraskuu ei ala ollenkaan, mut alkoi sittenkin :( Onnes Dostal on ens pelissä maalissa
 
Mun mielestäni tämä peli oli heikkoa, näennäistä hallintaa, vailla pelin tappamisen meininkiä. Nyt pitää huolestua.
 
Rautiainen ei kovin liekeissä tällä kaudella ole ollut, mutta edellisillä kausilla rankkareita upottanut hyvin. Ihmetyttänyt, miksi ei ole päässyt yrittään.
 
Onneks ei ihan jaloissa oltu. Keskiviikko oli karmeaa. Kolppanen otti hyviä koppeja pelissä, rankkarit meni aika helkkarin helposti sisään.
No huomenna pelastetaan viikko!
 
Niin no nyt ei enää yksi piste tietenkään isommin ilahduta. Mistään katastrofista ei tosin ole kysymys. Mutta palstakollegoita voisi kohdella kohteliaamminkin.
 
Ei vahingossakaan Ikosta ampuun pilkulta, joku ollut pari viime peliä ns pelipäällä. Lisäksi olisi kiva tietää syy Thomsonin pelaamattomuuten ylivoimassa. Tässä nyt jotain ensi alkuun.
 
En tiedä... Olisikos meillä se sentteri ongelma, vai maalintekijä ongelma? Leino on hiipunut pahasti ja Saarela pörrää tehottomasti. Jollain mulvauksella pitäisi tehoja saada, tai hankkia vahvistusta rosteriin
 
0p - - > 1p, nousee nousee. Tämä oli jo pelillisesti parempi kuin jyppipeli, tehottomuus vain vaivasi. Ekan erän jälkeen olis voinu peli olla 1-2. Jos tätillä olis jne... Mutta silti. Huomenna päästään koittaa taas. Toivottavasti nouseva trendi jatkuu.
 
En tiedä... Olisikos meillä se sentteri ongelma, vai maalintekijä ongelma? Leino on hiipunut pahasti ja Saarela pörrää tehottomasti. Jollain mulvauksella pitäisi tehoja saada, tai hankkia vahvistusta rosteriin

Sentteriongelmaa ei ole, mutta laituriosastolle kaipaisi yhden tylyn snaipperin. Koodinimi Meskanen huudettu.
 
Takaisin
Ylös