Oulun Kärpät

Miika Lundin

Luottopelaaja
Viestejä
2 991
Olisko se mennyt niin, että jos Kärpät ois tehnyt tyhjiin, se olisi ollut kahdestoista ja IFK viides? Eli olisivat kohdanneet heti pudotuspelien avauskierroksellakin?
Juu. Toki olis Kärpille riittäny jatkoillakin voitto samaan skenaarioon. Että vaikea(hkoa) tuosta on nuorta veskaa syyttää, toteutusta vaille vikan kierroksen kirsikka kakun päälle. Nyt McTyräys
 

ja 23 muuta

Vakiokokoonpanossa
Viestejä
309
Ei se sen vaikeampaa ole, kuin että antaa vain CV:n, työuran referenssien ja kevyehkön luonneanalyysin ratkaista. Ei se sen vaikeampaa ole, millään muullakaan alalla.

Jotenkin urheilubisnes ja etenkin kiekko nostetaan jollekin ihme jalustalle, että pitäisi olla helvetisti intohimoinen "oma poika ja kiekkoihminen". Pyh ja pah - saa olla, muttei tartte olla.

Ammattilainen pitää olla.
Sama pätee pelaajiin. Vai missä kulkee raja?

Sata sadasta Simme kuin Jokipakka ens kaudelle.
 

Miika Lundin

Luottopelaaja
Viestejä
2 991
Sama pätee pelaajiin. Vai missä kulkee raja?

Sata sadasta Simme kuin Jokipakka ens kaudelle.
Pätee ihan kaikkiin.

Toki, jos on oma poika niin onhan se aina pientä plussaa, mutta ei me olla enää mikään kyläseura, missä suhmuroidaan omat pojat peleille kävi miten kävi. Ja raja? Kaisse on pelaajabudjetti - sillä rakennetaan paras mahdollinen kombinaatio.

Jos joku yhteistyökumppani tai omistaja haluaa tehdä överit lisäbetsit, että saadaan Herra X, niin rahasalkkua vaan Ripalle niin Tillun toimiston ovi aukeaa.
 
Ylös