PE 8.8. | Ilves - Tappara | Tampere Cup

Naapurilta ei näytä puuttuvan kuin Jesper Mattila ja Juolevi. Pitkälti parhaat siis siellä tiskissä.

Tuo Mäntykiven ykkösketju voi olla melkoista pornoa, joten onneksi on myöhäisillan peli. Törökiä kyllä muutenkin tulee tänään mielenkiinnolla seurattua. Katsantaan myös Frolo, Mottard ja Tukio jr.

Tänään Hakametsään. Onhan tämä nättiä.
 
Viimeksi muokattu:
Mä tykkään tosta, että tossa on jo nyt laitettu kovien jätkien kanssa hakemaan näytönpaikkaa niille ketä pitääkin. Eli Törökille ja Kossille.
 
C - Klingberg
A - Latvala
A - Utunen

Nättinen puuttuu kokoonpanosta, olisko siinä kuitenkin meidän kapteeni? Vai onko multa menny ohi kapteeniston julkistus..?
 
On kyllä paljon kokeilullisempi kokoonpano meillä kuin naapurilla. Siellähän on lähes parhaat kehissä ja ei juurikaan junnuja.
 
Siis onko tää tää Sveitsiläinen? Ei paljon ole internetissä faktaa, että on Ilvekseen siirtynyt.
1754641528553.png


Ei ole pistetty paineita vaan annettu keskittyä rauhassa. ;)
 
Siis onko tää tää Sveitsiläinen? Ei paljon ole internetissä faktaa, että on Ilvekseen siirtynyt.
Mikähän tarina tuossa on taustalla kun muuten vetänyt Sveitsissä ja viime kaudelle siirtynyt sitten Suomeen ja ensin pätkä Sportissa ja sieltä IFK ja nyt sitten Ilvekseen?
Tätä samaa joskus pohdiskelin.

Nyt ois Makkosen aika loistaa ja lyödä mikki suuhun ja kysyä että ”haw wos jour summer and whai te fak aar juu hier”
 
C - Klingberg
A - Latvala
A - Utunen

Nättinen puuttuu kokoonpanosta, olisko siinä kuitenkin meidän kapteeni? Vai onko multa menny ohi kapteeniston julkistus..?
Kapteenisto kiertää nyt harkkapeleissä ja virallinen kapteeni julkistetaan liigan runkosarjan alkaessa Ilveksen osalta.

Kapteenistoryhmä toki on selvillä ja nuo 3 herraa siinä varmasti ovat.
 
Frololle, Kossille ja Edarisveitsiläiselle maalit mieheen.
 
Ilves kairannut naapurin partaukkelia sieraimista lähtien joka aukkoon niin, ettei kenenkään pitäisi yllättyä, että siellä vedetään harkkapeli melkein parhailla ukoilla. Äijä oo saanut edes nukuttua viime kevään lopullisen turpasaunan jälkeen, ja nyt sitten - ennen kuin oikea kausi alkaa ja sama tylytys jatkuu - mahdollisuus voittaa Tampere Cupissa Ilveksen A-junnut, niin tietysti kovilla ampuu.
 
Takaisin
Ylös