Peter Quenneville

Huomenna kentälle. Siinä on kiva Peten startata Ilves-ura täyden areenan edessä
Totuus: havahtuu huomenna kun vierellä kirmaa Nättinen ja toisessa laidassa Ratikka. Latvala yrittää hakea Peteä Nummelin-tyylisillä pitkillä avauksilla jotka päätyvät kerran kerrasta pitkiksi kiekoiksi. Tervetuloa vaan Ilvekseen!
 
Aikamoinen "matkamies maan" Quenneville ollut, varmaan hieman levoton luonne. Kenties tarvitsee usein uusia ärsykkeitä saadakseen itsestään täydet irti. Vaikka sarjat eivät nyt niitä kovimpia ole hänellä olleetkaan, niin onhan tuo kuitenkin aika kova saldo, että kaveri on painanut viimeiseen kahdeksaan kauteen viisi yli 50 pisteen kautta.
 
Oma veikkaus on, että tullaan pettymään. Ja siis sen takia, että odotukset on liian kovat.

Mitä jos vedot menee edelleen seinille ja 5-5 pelissä rasite. Noh, toivotaan parasta!
 
Oma veikkaus on, että tullaan pettymään. Ja siis sen takia, että odotukset on liian kovat.

Mitä jos vedot menee edelleen seinille ja 5-5 pelissä rasite. Noh, toivotaan parasta!
Tämän kauden Svej ei ihan hirveästi hänkään tuonut että ei tässä ihan kamalasti menetetty kaukalon puolella vaikka Q ei vakuuttaisikaan.
 
Onko nyt Sandell Uusivirta vaihto kuitattu?

Sandell Bluesissa 2+3, Uusivirta Ilveksessä 2+2. Aika paljon tätä vaihtokauppaa naureskellaan jälkikäteen siihen nähden, että kumpikaan joukkue ei siitä vaihdosta hyötynyt.

Monta vuotta myöhemmin Sandell toki loisti Liigassa, mutta Ilveksessä eikä Bluesissa.
 
Mitä Espoo hyötyi tästä siirrosta, muuta kuin ehkä säästää palkassa jokusen markan? Playoffeihin näyttäisi menevän tuokin porukka.
Svejkovsky saattaa olla niiden paras hyökkääjä loppukaudesta. Ehkä tekee myös sopparin seuraavalle kaudelle. Juonikkuutta puuttuu Espoon hyökkäyksestä, Svej voi olla täsmälääke sinne. Tulee pelaamaan todella paljon.
 
Pirun hienoa,että reagoidaan.
Meniskö Henmanin vierelle.
Varmaan todennäköisesti on Török-Henman-Quenneville, mutta oli kyllä jääkylmää tuon Henmanin kipparoiman ketjun peli.

Varmaan paras mahdollisuus onnistua olisi jos Mänty palautettaisiin kakkoseen ja siihen Quenneville viereen, mutta ei varmaan vielä ainakaan rikota tuota ykköstä.
 
Takaisin
Ylös