Karpovtsev
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 368
Itsellä semmonen kutina ollut pitkään että tapparassa ei kuitenkaan tällä kaudella pelaa. Vahva usko on että Helsinkiin Lehterän kanssa pellaileen.
No ei varmasti ole sovittu ja se oli tässä pointtikin.Konnahan tuon julkistuksen paljasti, kun toimittaja sattui soittamaan. Tuskin oli seuran kanssa sovittuna tällainen toimintatapa.
Seppänenhän tuon jo laittoi aiemmin tällä viikolla tiskiin myös.Konnahan tuon julkistuksen paljasti, kun toimittaja sattui soittamaan. Tuskin oli seuran kanssa sovittuna tällainen toimintatapa.
Toimittaja on voinut ohjata kysymystä mihin Kontiola ei ole tehnyt korjausta. Muutenkin tykkää hassutella median kanssa:
Mitä veikkaan (tai jos tunnet miehen, niin peräti tiedät), että jos ei pystykään ottamaan paikkaa kärkikentistä, niin onko puheista huolimatta sellainen henkilönä, että tyytyy "sivurooliin"? Vai alkaako kiukuttelu?Veikkaan että on ennen joulua naapurissa ykkössena. Toilailuista huolimatta pelimies ja viimekaudella yli 50 pojoo.
Ei höntsäämään lähde jos joku sitä kuvittelee.
Itsellä semmonen kutina ollut pitkään että tapparassa ei kuitenkaan tällä kaudella pelaa. Vahva usko on että Helsinkiin Lehterän kanssa pellaileen.
Tän kauden vakio Tapparalta, uusi mies ekaa kertaa jäälle paikalliseen, peli menee ihan päin seiniä ja hevosetkin nauraa uudelle "vahvistukselle". Sitten siitä pari peliä ja huomataankin, että tämä kaverihan on kuitenkin pelimies. Taitaisi olla jo tällä kauteen kolmas kerta, tosin aiemmat ottelut olivat ulkkareiden kanssa, ei ehkä toimi Konnan tapauksessa. Tai mistä sitä tietää.Villi veikkaus että on askissa seuraavassa paikallisessa ensimmäisen kerran.
Näinhän se on, mutta varmasti osaa myös oppia virheistään. Ainakin toivottavasti.Tän kauden vakio Tapparalta, uusi mies ekaa kertaa jäälle paikalliseen, peli menee ihan päin seiniä ja hevosetkin nauraa uudelle "vahvistukselle". Sitten siitä pari peliä ja huomataankin, että tämä kaverihan on kuitenkin pelimies. Taitaisi olla jo tällä kauteen kolmas kerta, tosin aiemmat ottelut olivat ulkkareiden kanssa, ei ehkä toimi Konnan tapauksessa. Tai mistä sitä tietää.
Jaa-a, mitähän tästäkin uutisesta nyt ajattelisi. Ei Konna nyt hommiaan historiassa (varsinkaan lähihistoriassa) ihan ollut hoitanut niin sanotusti "tapparamaisesti". Noh. Katsotaan. Pitää hetki sulatella.
No tuo pulloon tarttuminen tai toivotaan että tarttuu, on aivan turhaa jorinaa. Itse toivon, että ei Kontiolalla tai kenelläkään muullakaan ole Alkon kanssa ongelmia, kyse on myös lähipiiristä.
Eipä sitä Kuuselaakaan varmasti pidetty rosterissa ihan pelkästä roikuttamisen ilosta, miehen palkka ei taatusti ollut mitään varamiespalvelun luokkaa. Joukkuetta oli pakko laajentaa kauden aikana loukkaantumissuman takia ja keväällä oli kaikkien tervehtyessä ylitarjontaa joka puolella. Loppu mentiin kylmästi tulos edellä ja parhaat pelasi, eikä katseltu pelkästään selässä lukevia nimiä. Valitettavasti Krissellä alkoi jo luistin painaa liikaa ratkaisupelejä varten.Tapparalla on roikotettu ennenkin ylimääräistä pelaajaa mukana voittamassa mestaruutta. Toki nyt ottivat kyllä suuren riskin sillä Konna ei ole nöyrä Kuusela.
Eli siis tuo sama Sanoman IS/HS/Aamulehti/ -klusteri.Konna sopimus Tapparaan mainittu nyös Radio Novan uutisissa, lähteenä mainittu Aamulehti.
Jep.Toivottavasti Ilves hyötyi taloudellisesti tuosta kaikesta Last Dance-paskasta.Koomista.
Viime kausi yhtä last dance hehkutusta joka mediassa.
Juuei.Eli siis tuo sama Sanoman IS/HS/Aamulehti/ -klusteri.