Positiivisuusketju

Pakko myöntää, että heräsin SaVin maalin jälkeen. Mutta en meinannut uskoa siltikään voittoon. Aikamoinen aneemisuus itsellä ollut.
Sama.
Syvälle sieluun on pesitynyt vuosikymmenien saatossa kertynyt epäusko Ilveksen onnistumiseen.
Kumpa se tästä lähtisi lumivyöry kohti finaalia.
 
Kalpan johto maalin jälkeen meni kyllä paskat housuun joukkueella. Sen jälkee selailin foorumia puhelimella kunnes kajahti SaVin maali, en tiä mitä siinä oli ees tapahtunu. Uudella innolla seuraamaan ja sitä linkousta oli hieno katsella.
 
Koko päivän tuntunut siltä, että sarja kääntyy meidän eduksi huomenna. Jotenkin hämmentävän varma olo asiasta. Ei hätää siskot ja veljet, siivotaan jännäkakat housuista ja aletaan nauttimaan. Tämä kevät on Tampereen Ilveksen!
Olipas helppoa ja mukavaa eikä edes meinannut kuolla vitutukseen kuin pari kertaa! Keskiviikkona voitetaan viidellä maalilla ja sarja kääntyy meille täysin.
 
Torstaista eteenpäin ollut sellanen Ilves-ahdistus päällä ettei oo uskaltanu tulla lähellekkään tätä foorumia eikä avata ainuttakaan Ilves-aiheista uutista. Nyt on kuitenkin taas lapsenusko, että tää voitto avas sen lukon (ei Rauman hehe) joukkueella ja nyt tän pienimuotosen helvetin läpikäyneenä ne rallattelee päätyyn asti.

Työ kuitenkin vielä pahasti kesken, mutta elämä näyttää taas valosammalta.
 
Taisi ääni lähteä, kiitos Eemeli.
Kiva mennä töihin tuppisuuna, voisi jutella jääkiekosta ihan kasuaalisti..
 
Onneksi en koskenut alkoholiin, en muuten koske keskiviikkonakaan. Katsotaan toimiiko taika!
 
  • Tykkää
Reactions: M22
Takaisin
Ylös