Täytyy toivoa, että Sahlstedt ei ymmärrä potkia Lämsää pois. Nyt on selvästi superkautta varten Contineon hallitus luvannut mottipäistä konserniavustusta ja Raumalle virtaa koronavuosien tavoin kotimaista laatupelaajaa vasemmalta ja oikealta.
Tässähän se Koskela on ihan oikeassa, että muutamalla seuralla on näitä erikoisvipuja, joita vastaan on markkinoilla vaikea pelata. Jos joku tulee väittämään, että nämä Saarelat, Niemelät ja kumppanit valitsevat Lukon olosuhteiden ja valmennuksen takia, niin vitut sanon minä. Raha ratkaisee isosti. Lukko on tehnyt viime kausina ihan katastrofaalista taloudellista tulosta, mutta taskut on niin syvät, että pystyvät vieläkin painamaan kaasua lisää.
Tps ja Jyp sitten satsaavat pääomistajien kukkaroiden kautta ensi kauteen. Voidaan jo nyt sanoa, että tarkan euron Ilves on pari napsua kauempana mestaruudesta ensi kaudella. Ollaan aika kyykyssä just nyt.