• Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo kymmenettä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!

Saa ottaa talteen.

Eihän tässä tiedä ketä syyttää onko joukkue väärin kasattu vai mikä vittu kumminkin Niemelä yllättäen paskoo housuun kun tulee Ilvekseen
 
  • Tykkää
Reactions: Jt
Jaa kotisohvalta mähkimästä sipsejä?
Kun katsoo viimevuoden sarjojen ratkaisuja, huomaa paljon yhtäläisyyksiä tämän sarjan peleihin, niin kai se jatkuu samalla kaavalla taas.
 
Tää ei oo Näppilän vika. Kääntysin enempi Tillun suuntaan siinä, minkä tyylisiä pelaajia hankitaan. Ei Meskasista ja Nättisistä vain saa tehtyä Mäenpään kaltasia nopeita väkkäriä
Kyllä, Tillu roviolle, puujaloilla ei näissä karkeloissa pärjätä. Pitää olla nopeutta pakeilla ja kiekollista apua, että saa syötöt lapaan.
 
Nyt näyttää että tämä sarja menee 0-4.

Suomi saattaa tuoda jonkun faktorin kun (tod näk) maanantaina palaa.
Viimone peli hällä kotona pitkiin aikoihin?
 
Nyt näyttää että tämä sarja menee 0-4.

Suomi saattaa tuoda jonkun faktorin kun (tod näk) maanantaina palaa.
Viimone peli hällä kotona pitkiin aikoihin?
Jos pelaa, niin suosittelisin Ilvestä laittaan tosta jotain tietoa jo hyvissä ajoin, eikä odotella kokoonpanoja maanantaille. Saattais kiinnostaa ihmisiä.
 
Suomi ei pelaa enään pwliäkään tässä Ilveksessä

Suomi pelaa maanantaina.

(Tämä ei ole 100 % tieto, koska polvivammat on erittäin hankalasti arvioitavissa. Mutta saa ottaa talteen! Olen sitten taas ihan aasi, jos ei olekaan askissa)
 
Ainoo ero että ollaan vielä enemmän perässä!
Nojaaa....Aika samaa diibadaabaa, sentään tehtiin yks YV maali, ei tainnu viime vuonna tulla yhtään?
 
Takaisin
Ylös