Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Korjasin.Surullinen on Ilveksen taso, jos ykkösen laidassa Eemeli Suomen tilalla kurvailee Samuli Ratinen.
Hyvää työtä.
Korjasin.
Eiköhän tässä käy niin oikeastaan kaikkien Liigaseurojen kanssa että EU ulkopuolisia pelaajia tulee hyyyvin vähän. Jos ollenkaan. Eli nyt täytyy tshekeistä tai Ruotsista löytää timantit.
Hyvää yötä.
Ei Liigaseurat rupea useaa viikkoa odottamaan. Nyt kun Migri kirjaimellisesti tulkitsee tuota eikä mennä kuten viime kaudella eli että voi Suomessa ollessa tehdä vielä hakemuksenTai sitten vain varaudutaan pidempiin prosesseihin. Saihan Lukkokin hoidettua Gelinasin siirron maaliin asti viikossa pykälien mukaan.
Jos olisi aikeita noille paikoille lisää laatua hankkia, on outoa ettei Haapalaa tai etenkään Vesalaista tuohon ruutuun hankittu.
Mää voisin ottaa pienen vedon tästä.En välttämättä pidättäisi hengitystäni tämän suhteen.
Onneton tapaus jossei velkojansa maksa. Taitaa tosiaan itte olla siellä lanttujonossa.Toki turhia nää vedot taitaa täälä olla kun herra UTJ+GM+VITUN RIKAS @rakitic katoaa yhden 50€ vedon takia kun pieru saharaan![]()
Hyvin vähän, mutta pelannut esim. JYP:ssä laidalla ja heidän porukka sinne on asetteli Nättistä, kun oli "varma" JYP:n miesMites paljon Näde pelasi laidassa viime kaudella?Mulla ei ole oikein muistikuvaa...
Sekä Török että Engberg ovat potentiaalisia isoja tasonnostajia. Hyviä hankintoja kumpainenkin.
Harva 21v pelaaja tekee noin 30 pinnaa Liigassa nelosen sentterinä ilman YV-aikaa. Török on ihan aidosti todella kova lupaus. Ei tietenkään takaa mitään.Mihin näet, että tämä potentiaali perustuu? Meillä aina kesän aikana nähdään nämä maakuntien alaketjujen kaverit ykkosen laidassa, mutta miksi näillä kahdella on nyt niin valtava potentiaali nostaa tasoa, että Kouvolan luomu-hockeyn jälkeen miehet nähtäisiin mestaruuttajanoavan Ilveksen kärkiketjuissa?
Juuri näin. Aika pienet oli näytöt esim. myös eräällä Matiaksella,kun maakunnasta tuli jokunen vuosi sitten.Harva 21v pelaaja tekee noin 30 pinnaa Liigassa nelosen sentterinä ilman YV-aikaa. Török on ihan aidosti todella kova lupaus. Ei tietenkään takaa mitään.
Engbergin tasonnosto riitti MM-leiritykseen asti. Ei sinne valita ketä tahansa.
Jep. Törökissä paljon samaa. Ens kaudella 30-35 pinnaa sentterinä ja laiturina vaihdellen. Kaudella 2026-27 sentterinä 45-50 pinnaa ja isoin huolenaihe on, että olisko kuitenkin parempi laiturina.Juuri näin. Aika pienet oli näytöt esim. myös eräällä Matiaksella,kun maakunnasta tuli jokunen vuosi sitten.
Mihin näet, että tämä potentiaali perustuu? Meillä aina kesän aikana nähdään nämä maakuntien alaketjujen kaverit ykkosen laidassa, mutta miksi näillä kahdella on nyt niin valtava potentiaali nostaa tasoa, että Kouvolan luomu-hockeyn jälkeen miehet nähtäisiin mestaruuttajanoavan Ilveksen kärkiketjuissa?