Scouttaus-, fantasiointi- ja MuTuilu-ketju

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja minzu85
  • Alkaa Alkaa
Nii joo, mut sehän tarkotti mun käsittääkseni vain et lähde oli espoolainen joka jostain syystä tietää siirroista. Et Espoo ei liity ite pelaajaan mitenkään. Näin itse käsitin.
Kyllä kyllä.. Lajunen nyt kuitenkin on sieltä kotoisin ja espoolaisen kiekkokoulun kasvatti.
En minä mitään tiedä.. kunhan sanoin, että yhtälöt sopisivat yhteen ;)
 
Ei liity Örebrohon mutta Växjössä pelaava kanukki Jayden Halbgewachs on ajautunut 13. hyökkääjäksi sarjakärjessä. Pelannut muutaman mainion kauden AHL:ssä mutta ensimmäisellä kaudella Euroopassa ei ole ihan lähtenyt. Sarjakärki voi hyvinkin pistää ns. ylimääräisen pelaajan pihalle kovemman tieltä joten olisi ihan loogista jos saisi lähtöpassit.
 
katso liitettä 3856

Tämän näkönen on tällähetkellä sarjataulukko, sen tarkemmin en osaa tuottaa statistiikkaa tästä.

1-6 suoraa jatkopeleihin
7-10 säälit
11-12 väliinputoajat - kausi päättyy
13-14 putoamisuhka

Sijat 11 & 12 ovat ne joista oikeassa tilanteessa voi todennäköisimmin irrota pelaaja. Tällä hetkellä vielä mahdollisuudet nousta viivan päälle ja seuraavat viikot kertovat suunnan. Putoamisviivan alle putoaminen enää on epätodennäköistä. Noin historiaan vedoten.
 
No jos vihjeet on Espoo+Örebro niin onhan siellä Örebron kokoonpanossa Kristian Näkyvä.
Lajunen nyt vaan olisi sitä mitä lääkäri määrää. Mutta on pakistossakin tilaa, jos Masin ja Kirkommies on sivussa pitkään.
 
No jos vihjeet on Espoo+Örebro niin onhan siellä Örebron kokoonpanossa Kristian Näkyvä.
Lajunen nyt vaan olisi sitä mitä lääkäri määrää. Mutta on pakistossakin tilaa, jos Masin ja Kirkommies on sivussa pitkään.

Ei nyt kuitenkaan liikaa tota Espoota tähän sotketa. Toki voi huomioida, mutta ettei nyt tehdä mitään palstatotuutta tästä yhtälöstä, koska A) kaksi erillistä huhua ja B) Espoo oli mainittu ainoastaan huhuajan kotipaikkakuntana.
 
Tämä kyllä korvaisi hyvin Czuczmanin jättämää aukkoa vaikeasti lausuttavissa sukunimissä, jos sitä ruutua on Mertarannan kiusaksi lähdetty täyttämään.

Tää on pieni kaveri, mutta ei hätää, kasvamassa vielä.

1673870422842.png
 
Joo kyllä se nyt on itsekkin takki käännettävä.

Hommataas nyt sitten se Petrus Palmu.
Jos koittaa salakalastaa tai ruveta hyppiin kopissa silmille niin Tikka voi vaikka taitella Palmusta sitten origamin ja heittää vaikka tammerkoskeen!

Petrus Palmu joukkueeseen kiitos.
 
Tuo eliten siirtohuhu Lajusesta on tosiaan ensi kaudesta. Tällä kaudella siirtymisestä ei ole mitään huhua.

Edit. Ja tuokin aika hataralla pohjalla, ainakin näin googlekääntäjällä lukaistuani tuon lähteen, jossa vain mainittiin ensi kauden joukkueen rakentamisesta ja Ville Lajusen veljen olevan kiinnostava. Tiedä vielä oliko vain toimittajan huomio, vai mikä.
 
Viimeksi muokattu:
Jos viikon sisään Ilves ilmoittaa, että Panumiehen sopimus purettu ja Tuhma-Olaville tehty sopimus mää alan ihan tosissani kyseenalaistaan tän organisaation toimintaa.
No en nyt iha yks yhteen sanonu et Vauhkonen ois tulossa mutta kyllä Miehon pelipanoksen kyl täyttäis.
 
Takaisin
Ylös