Scouttaus-, fantasiointi- ja MuTuilu-ketju

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja minzu85
  • Alkaa Alkaa
Vaikka normaali työpaikat ovat eri asia, niin ei kai niissäkään se aina rekrytoijan vika ole jos työntekijä ei onnistu?
 
Mitä odotit Gazdalta, Beckiltä, Morolta ja Väyryseltä? Näitä ihan puhtaita leveyshankintoja on aina aika turha nostella esille näissä. Myttynen ja Nikolishin toki asia erikseen.
Eikö leveyttä saa ihan kotimaastakin?

Gazdasta odotin ylivoimalle apuja, Beckistä kakkosketjun miestä. Morosta tälle keväälle toista rightin miestä ylivoimalle. Väyrysellä oli yksi hyvä 11 maalin kausi Tepsissä, potentiaalia toki oli.
 
Ei mitään scouttauksia tai fantasiointeja ois kellään? Huhutkin toki kelpais vielä paremmin :)
Samaa olisin kans kyselemässä. :D

Edit: fantasioin Valtteri Puustista meille.
 
Eikö leveyttä saa ihan kotimaastakin?

Gazdasta odotin ylivoimalle apuja, Beckistä kakkosketjun miestä. Morosta tälle keväälle toista rightin miestä ylivoimalle. Väyrysellä oli yksi hyvä 11 maalin kausi Tepsissä, potentiaalia toki oli.
Beck oli kyllä ihan tasoa 13 hyökkääjä jo hankintahetkellä, ihan älyttömän surkeita tehoja AHL ainakin itse ihmettelin. Gazda oli valtava arpa mutta mietin kyllä myös että parhaassa tapauksessa voisi olla apuja yv. Leveyttähän nuo oli ja ei tainnut pelata. Sen sijaan muuan Nikolishinilta oli kyllä lupa odottaa suuria. Saiko sitten kunnon mahdollisuutta tiedä en, mutta sitäkin vaahdottu jo tarpeeksi.
 
  • Tykkää
Reactions: 000
Gazda & Beck olivat pelanneet tyyliin tuntia ennen kun sopparit julkaistiin myöhään illalla. Voi päätellä, että paniikkinappia painettiin syystä X (loukit?).


Onhan sitä useampikin huudellut, mitä näitä saimaannorppia ja häijäänmuurareita nyt olikaan.
Vaan eikös @punakone , jos ei tyrmännyt, niin aika lähelle? Siis sen Ruohomaan.
 
Oliko muuten tuota Ruohomaata huhuillut muu kuin @S.Toporowski ?

E: Hakutoiminto auttaa. @ZikZak huhuillut myös.

Friman on ollut erittäin hyvä Ruotsia vastaan, parhaimpia pakkeja Suomelta. Liikkuu kokoisekseen terävästi ja on kiekollakin ihan hyvä, syötöt napsuu tarkasti lapaan.
Friman onkin Liigaan ihan järjettömän kova ryöstö.
 
Varmasti.
Paperilla ei ole jokipakan tasoa mutta toivottavasti on jäällä tätä parempi.
Ei oo ei. Itse asiassa statsit ovat melko heikkoa luettevaa. Mutta jospa kerrankin onnaisi?
 
Tässä Tillulle ohje ja nimi, joka kannataa ottaa esiin, kun halutaan voittaa jotakin:

"– Montako mestaruutta haluat voittaa? Savinainen kysyi neuvotteluissa Leinoselta kesällä 2015.


– Kaksi olisi mukava määrä noin alkuun, Leinonen vastasi.


– Tehdään sitten kahden vuoden sopimus, Savinainen ilmoitti ilmeenkään värähtämättä.


Tappara juhli Suomen mestaruutta 2016 ja 2017 yhtenä tärkeänä ratkaisuhahmona Savinainen.


Kun viime keväänä Ukrainan sota päätti KHL-kauden, taas soi Leinosen puhelin.


– Haluatko voittaa Suomen mestaruuden? Savinainen olisi kiinnostunut tulemaan loppukaudeksi Tapparaan, Savinaisen asianhoitaja viestitti.


Taas syntyi sopimus. Savinainen näytti tullessaan tavalliselta duunarilta vielä runkosarjan lopussa, mutta oli pudotuspeleissä joukkueen tärkeimpiä lenkkejä."
 
Takaisin
Ylös