Torski
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 16 670
Kyllä ne neljä chl peliä on ennen Liigakauden alkua. Sitten kaksi vielä lokakuussa.Ja noista 2 on Liigan ekojen pelien jälkeen eli ei kai muutenkaan vaikuta vaikka Ilveksen osalta Liiga alkaakin niiden jälkeen.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Kyllä ne neljä chl peliä on ennen Liigakauden alkua. Sitten kaksi vielä lokakuussa.Ja noista 2 on Liigan ekojen pelien jälkeen eli ei kai muutenkaan vaikuta vaikka Ilveksen osalta Liiga alkaakin niiden jälkeen.
En sinänsä epäile, varmaan mahdollista mutta melkoisen erikoista ihan molemmin puolin allekirjoittaa jo tässä vaiheessa lappu kun yksi kausi kokonaan välissä edes ole alkanut.Viljami Nieminen joko kirjoittanut jo tai lähellä Ilves-sopimusta kausille 2026-2028.
Niin itsekin ihmettelin mutta kun omasta suusta tulee niin...En sinänsä epäile, varmaan mahdollista mutta melkoisen erikoista ihan molemmin puolin allekirjoittaa jo tässä vaiheessa lappu kun yksi kausi kokonaan välissä edes ole alkanut.
Vai onko tässä Timpan uusi strategia että aikainen lintu madon nappaa.Erikoisen aikaisin liikkeellä kyllä. Kiva mennä Sporaan nyt kesän jälkeen takaisin ja sanoa, että "oon muuten jo tehnyt lapun muualle ensi kaudeksi, että ei tarvitse jatkoja haaveilla."
Eikös ainaki tos jälkimmäisellä kerralla menny Leinosen kans sukset ristiin, mutta Leinonen joutu ikäänku nöyrtyy asiassa? Tommosta juttua sillon liikkua ainaski.Tappara-ikoniksi leimattu Ville Nieminen oli lähellä siirtoa Ilvekseen ainakin vuosina 1996 ja 2005. Saa nähdä onnistuuko poika lopulta tempussa.
Niin itsekin ihmettelin mutta kun omasta suusta tulee niin...
Voihan se olla niinkin? Katsotaan..Vähän kuten Lehterän suusta aikoinaan? Ettei nyt apinaa koijattaisi..
Jepjep.Ei voi pitää paikkaansa! Naapurissa ymmärretään omien kasvattien arvo seuralle ja omat kasvatit menee aina edelle jonkun tusinajannun kanssa! Täältä luin!
Tuletko kehumaan Tillun ja kumppanit jos tämä pitää paikkansa? Epäilen että siinä vaiheessa katoat niinkuin se kuuluisa pieru Saharaan.Jepjep.
Näköjään tämänkin tason huhu realisoitunut jo toteutuneeksi.
Tervetuloa Ilvekseen Viljami!????
Jepjep.
Näköjään tämänkin tason huhu realisoitunut jo toteutuneeksi.
Tervetuloa Ilvekseen Viljami!????
Eipä ole ennenkään paljoa tarvinnut kiemurrella ainakaan allekirjoittaneen näistä tapparataustaisista. Sitten kun näkee pelaajan Ilvespaita päällä niin unohtuukin jo mouhotausta aika hyvin.Kelpaako Nieminen meille? Kotimainen ja tapparataustaa niin osa varmaan kiemurtelee vähän.