Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ei olla.Ootteko te nyt kaikki jo unohtaneet Aren, kun kukaan ei vaadi hankkimaan häntä?
Ei olla.
Török-Ruotsalainen-Ikonen
Koivula-Jasek-Lööke
-> Siinä ensi kauden Top kutonen.
Meinaatko että Rajala 3.kentässäEi olla.
Török-Ruotsalainen-Ikonen
Koivula-Jasek-Lööke
-> Siinä ensi kauden Top kutonen.
Meinaatko että Ilveksessä pelaaminen himottaa niin paljon että purkaa sopimuksensa? Vai Juusoako tarkoitat?Meinaatko että Rajala 3.kentässä
Perkule kun Rajalalla on vielä ensi kaudeksikin soppari Bieliin. Ei ainakaan alku näytä siltä, että olisivat sitä purkamassa: 8. 2+3 ja kolmantena joukkueen sisäisessä pörssissä.Meinaatko että Rajala 3.kentässä
Koivula-Mänty-Lööke
Törö-Jasek-Iksa
Rati-Henman-Svejkovsky
Engberg-Borg-Nättinen
Majutauon jälkeen tollanen hyökkäys vaikka. Klingi sit keväällä mukaan ja pokaali ilmaan.
Aiettä. Olipa kiva tää fantasia-utj peli.
![]()
Sanonpahan vaan että tulinKoivula-Mänty-Lööke
Törö-Jasek-Iksa
Rati-Henman-Svejkovsky
Engberg-Borg-Nättinen
Majutauon jälkeen tollanen hyökkäys vaikka. Klingi sit keväällä mukaan ja pokaali ilmaan.
Aiettä. Olipa kiva tää fantasia-utj peli.
![]()
Kerran yritti jo mut ei natsannu.Noniin lyö Tillu pätäkkää pöytään niin saadaan naapurin kannattajatkin vihan valloille.
![]()
Jättipalkkainen suomalaistähti vaeltaa varjojen mailla – "Odotamme häneltä enemmän"
Jättipalkkainen Anton Levtchi vaeltaa varjojen mailla SHL:n Luulajassa.www.mtvuutiset.fi
Niinpäs onkin,paskan paskaPerkule kun Rajalalla on vielä ensi kaudeksikin soppari Bieliin. Ei ainakaan alku näytä siltä, että olisivat sitä purkamassa: 8. 2+3 ja kolmantena joukkueen sisäisessä pörssissä.
Eiköhän tuo taas kohta Tapparasta löydy. Sitten alkaa olla taas melkoisen epikset jaot. Mutta minkäs teet, hyvin ovat asiansa hoitaneet, kun pelaajat sinne niin mielellään menevät.
Joo ja vaikka sopimuksen purkaisi olisi taloudellisesti äärimmäisen huono ratkaisu tulla Suomeen verotettavaksi.Levtchillä kuitenkin pahvia -28 asti, että jos 10 peliä mennyt nihkeäksi -25 syksyllä, niin veikkaan kyllä saavan jatkaa ainakin vielä ensi kaudellakin
Tämä palsta on scouttaukseen ja fantasiointiin. Vapaita pelaajia ei Suomeen juuri tunnu olevan, joten nämä SHL:n epäonnistujat ovat oikeastaan ainoat kärkitason vahvistukset, joita tänne voi haaveilla.Tuskin. Niin vahva viime kausi samassa joukkueessa, että ei kai siellä nyt aleta lappua repiä, kun on vähän nihkeämpi jakso syksyllä. Muutenkin jotenkin hauskaa, kuinka tällä palstalla(en nyt tarkoita juuri sua) aletaan jokaista SHL:ssä enemmän tai vähemmän alisuorittavaa sijoittelemaan maitojunaan. Onhan niitä alisuorittajia meilläkin ja muissa Liiga-joukkueissa, mutta ei kukaan varsinaisesti oleta, että niiden sopimuksia puretaan - etenkään kaavailluilta kärkipelaajilta. (Enkä sano, että mahdottomuus olisi, että SHL:stä joku - siis jopa suomalainen - tänne kesken kauden siirtyisi).