Soho
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 26 357
Joonas Nättinenkin on täällä käsi pystyssä. Olympic winner.Todellakin. Noin totaalista tasonlaskua on harvoin saatu todistaa, toki Miro Ruokonen huutaa tässä vaiheessa moi.
Pellillä ei enää mitään käyttöä.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Joonas Nättinenkin on täällä käsi pystyssä. Olympic winner.Todellakin. Noin totaalista tasonlaskua on harvoin saatu todistaa, toki Miro Ruokonen huutaa tässä vaiheessa moi.
Pellillä ei enää mitään käyttöä.
Pellille ei alapareissa ole mitään käyttöä, koska puolustaminen on hänelle sen verran haastavaa hommaa. Kyllä siitä lähtisin, että sopimuksen purku olisi the way to go.
Nostaisin Niskasen jopa Latvalan edelle. Pelasi erittäin hyvin todella pienellä kokemuksella näissä välierissä omaa peruspakin rooliaan.Utusen jatkaminen on varsinkin eilisen pupelluksen ja jatkuvan VMTL-statuksen jälkeen ei-toivottavaa. On kunnossa ollessaan hyvä pakki, mutta tätä nähdään aniharvoin. Liian kallis mies polkemaan kuntopyörää.
Pakistoon tarvitaan isompi muutos näiden pudotuspelien perusteella:
Parikka - Kiekollinen kärkipakki
Lööf - Kielollinen kakkospakki
Nyberg - Fransen
Latvala - Pelli
Niskanen
Jotain tuommoista.
Latvalakin, mutta sitten tuli taas yksi kirjaimellisesti munaus ja siitä lähti meidän alamäki.
Haatanen saa jäädä. Rightin jätkiä tarvitaan myös alaketjuihin.
Utunen, Pelli ja Ratinen saisi kaikki mennä kiertoon.
Törökki puuttuu. Aika paljon mennyt eteenpäin nyt kahdella kaudella ja edelleenkin vasta 22.Kolmikosta Ratinen, Korhonen ja Haatanen pitäisi oikeasti pelipaikka löytyä yhdelle! Se on kaikkien vapaa mielipide kuka noista kolmesta.
Itse näen tilanteen näin:
Kos - Jasek - Lööke
XXX - XXX - Hynninen
Engberg - JMJ - Henman
Borg - Lantta - Korhonen
Borg laitaan. Kakkoseen ykköskorin jätkät nuoren Hynnisen kanssa.
Parikka - XXX
Lööf - XXX
Nyberg - Fransén
Niskanen - Latvala
Selkeät kiekolliset pakit noihin ruutuihin.
Ratisen ja Pellin sopimuksista päästävä eroon! Lisäksi vittu jos Timo on tunaroinut Utuselle jatkot!
Törökki puuttuu. Aika paljon mennyt eteenpäin nyt kahdella kaudella ja edelleenkin vasta 22.
Engberg saa jotenkin yllättävän paljon anteeksi foorumilla vaan sillä, että ajaa taklaukset loppuun. Onhan hänkin äärimmäisen tehoton pörrääjä loppujen lopuksi ja kädet melkoista puuta. Pleijareissa tuli 11 peliin 2p.
Voi hyvä luoja kun tämä näyttääkin karmealta.Kos - Jasek - Lööke
Török - XXX - Hynninen
Engberg - JMJ - Henman
Borg - Lantta - Korhonen
Ratinen tuonne ykköseen niin kaikki on hyvin! T. TilluVoi hyvä luoja kun tämä näyttääkin karmealta.
Tai Hynnistä, voi yllättää, mutta epäilen. Myy siinä nyt tuotetta, joka on aikalailla kasa sitä itteänsä, kuka tekee puuttuvat maalit? Paras maalintekijä Simme 19 maalillaan pois tuosta, Törö sitten hyvänä kakkosena, sitten tuleekin suht iso kuoppa, jos Lööke ei innostu maaleja tekeen, terävintä kärkiosaamista huutaa joukkue ja huhutut hyökkääjät ei sitä tuo tullessaan.Vähän hämmästelen, että täällä Kossia sommitellaan 1 & 2 kenttään. Näytöt ovat kuitenkin aikalailla nollaa.
Hynnisellä nyt on kuitenkin pari yli 30p kautta alla. Puoli vuotta ikäeroa Kossiin jolla on noin 10 tehopistettä Liigassa.Tai Hynnistä, voi yllättää, mutta epäilen. Myy siinä nyt tuotetta, joka on aikalailla kasa sitä itteänsä, kuka tekee puuttuvat maalit? Paras maalintekijä Simme 19 maalillaan pois tuosta, Törö sitten hyvänä kakkosena, sitten tuleekin suht iso kuoppa, jos Lööke ei innostu maaleja tekeen, terävintä kärkiosaamista huutaa joukkue ja huhutut hyökkääjät ei sitä tuo tullessaan.
Varsinkin kun X tarkoittaa Tillun kohdalla ettei kannattanut edes tarjota kenellekkään sopimusta.Voi hyvä luoja kun tämä näyttääkin karmealta.
Melkoisia X-miehiä pitää tulla tyhjiin ruutuihin.
Tillu nyt jumaliste ne sormet pois nenästä ja töihin. TOKI tuloksentekijät pitäisi olla tähän aikaan vuotta jo ens kaudelle sainattuna ja kun ei kerran mitään huhuja sellaisista liiku, niin taitaapi olla Tillun katiska tyhjä.
E: törö lisätty
Vähän hämmästelen, että täällä Kossia sommitellaan 1 & 2 kenttään. Näytöt ovat kuitenkin aikalailla nollaa.