Edmund Kemper
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 460
No ite kuullu luotettavasta lähteestä myös että Gazda okTuliko tähän varmistus?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
No ite kuullu luotettavasta lähteestä myös että Gazda okTuliko tähän varmistus?
Eiköhän Gardinerin perässä ollut jokainen vähänkin kunnianhimoinen seura ja eniten tarjonnut voitti kisan. Ja mielestäni Löökessä saatiin Liigan sisältä kuitenkin paras siirtynyt pelaaja toistaiseksi.Kun katsoo tuota Reid Cardinerin maalitahtia liigassa, ois tuo voinu olla ihan hyvä naaraus JYP:stä. Mutta, kaipa tässä odotellaan, että Björkqvist, Väisänen ja Ratinen jotenkin puhkeisi kukkaan, vetäisi pari hyvää kautta ja lähtisi NHL:ään.
Lööken lisäksi lähinnä tätä mietin. Toinenkin maalintekoon kykenevä hyökkääjä olisi ihan tervetullutEiköhän Gardinerin perässä ollut jokainen vähänkin kunnianhimoinen seura ja eniten tarjonnut voitti kisan. Ja mielestäni Löökessä saatiin Liigan sisältä kuitenkin paras siirtynyt pelaaja toistaiseksi.
Toki Gardiner, kun tänne olisi tullut niin Lööke + joku muu hyökkääjä olisi jäänyt hankkimatta. Gardiner liigan kalleimpia pelaajia.Kun katsoo tuota Reid Cardinerin maalitahtia liigassa, ois tuo voinu olla ihan hyvä naaraus JYP:stä. Mutta, kaipa tässä odotellaan, että Björkqvist, Väisänen ja Ratinen jotenkin puhkeisi kukkaan, vetäisi pari hyvää kautta ja lähtisi NHL:ään.
Ai miksi olisi jäänyt? Ei Kärpiltäkään jäänyt Turunen, Kovarcik, tai Tardiff hankkimatta.Toki Gardiner, kun tänne olisi tullut niin Lööke + joku muu hyökkääjä olisi jäänyt hankkimatta. Gardiner liigan kalleimpia pelaajia.
Meillä oli kalliimpi pohja kuin Kärpillä, luonnollisesti tekivät enemmän hankintoja. Ei Kärpillä ollut oikeastaan hyökkäyksessä kuin Turunen jäljellä. Muutenkaan en ihan hirvittävän kateellinen olisi tuonne Oulun suuntaan. Monessa voittopelissäkin ollut ihan mankelissa.Ai miksi olisi jäänyt? Ei Kärpiltäkään jäänyt Turunen, Kovarcik, tai Tardiff hankkimatta.
Jos taas Björkqvist ja Väisänen olisi jäänyt hankkimatta Gardinerin takia, niin en olisi hirveän pahoillani ollut.
Pakistosta ne säästöt Kärpille tuli ja tulos näkyy sarjataulukossa. Muutenkin saat vielä heittää Nättisen tai Najmanin noiden kahden lisäksi niin varmaan lähellä Gardinerin palkkaa.Ai miksi olisi jäänyt? Ei Kärpiltäkään jäänyt Turunen, Kovarcik, tai Tardiff hankkimatta.
Jos taas Björkqvist ja Väisänen olisi jäänyt hankkimatta Gardinerin takia, niin en olisi hirveän pahoillani ollut.
Tämä ja mitä Gardineriin tulee.. millanen on omaan päähän? Muistelisin että heikkoa ja halutonta, voin toki olla väärässäkin.Meillä oli kalliimpi pohja kuin Kärpillä, luonnollisesti tekivät enemmän hankintoja. Ei Kärpillä ollut oikeastaan hyökkäyksessä kuin Turunen jäljellä. Muutenkaan en ihan hirvittävän kateellinen olisi tuonne Oulun suuntaan. Monessa voittopelissäkin ollut ihan mankelissa.
Ei tuo meidän pohja hirveän kallis voi olla. Täytemiehiä täynnä.Meillä oli kalliimpi pohja kuin Kärpillä, luonnollisesti tekivät enemmän hankintoja. Ei Kärpillä ollut oikeastaan hyökkäyksessä kuin Turunen. Muutenkaan en ihan hirvittävän kateellinen olisi tuonne Oulun suuntaan. Monessa voittopelissäkin ollut ihan mankelissa.
Onse eri, kun siellä on valmiiksi Suomi, Mänty ja Strana versus yksi Turunen. Ihan sekasin on Kärpillä pakka muutenkin vaikka muutaman hyvän hankinnan tekivätkin.Ei tuo meidän pohja hirveän kallis voi olla. Täytemiehiä täynnä.
Valmennus siellä vetää vituiksi. Kärppien puolustuksen hintalappu ei meidän vastaavaan eroa merkittävästi mitenkään, vaikka taso onkin huonompi.Onse eri, kun siellä on valmiiksi Suomi, Mänty ja Strana versus yksi Turunen. Ihan sekasin on Kärpillä pakka muutenkin vaikka muutaman hyvän hankinnan tekivätkin.
Voi olla. Täysin rahan takiahan tuo Kärpät Gardinerin sai. Ilmeisesti halusi jatkaa vielä kauden kuitenkin Suomessa ja meni eniten tarjoavaan. Mitään muuta syytä ei ollut Ouluun raahautua. Mottipäinen on varmasti liikkunut.Valmennus siellä vetää vituiksi. Kärppien puolustuksen hintalappu ei meidän vastaavaan eroa merkittävästi mitenkään, vaikka taso onkin huonompi.
Lyön pääni pantiksi, että Gardiner/ Turunen etc. ei olisi ollut mikään vaihtoehto Löökelle, vaan rahaa olisi molempiin.
Ihmettelin Kärppien hehkutusta ennen kauden alkua, kun se tuntui perustuvan puhtaasti näihin neljään hyökkääjään. Vielä enemmän ihmettelen Kärppien hehkutusta nyt kun ainakin tässä vaiheessa kaikki ne epäilykset ovat osoittautuneet todeksi.Ai miksi olisi jäänyt? Ei Kärpiltäkään jäänyt Turunen, Kovarcik, tai Tardiff hankkimatta.
Jos taas Björkqvist ja Väisänen olisi jäänyt hankkimatta Gardinerin takia, niin en olisi hirveän pahoillani ollut.
Näyttäisi myös osuvan sen verran verkkoihin että laatu maksaa.Voi olla. Täysin rahan takiahan tuo Kärpät Gardinerin sai. Ilmeisesti halusi jatkaa vielä kauden kuitenkin Suomessa ja meni eniten tarjoavaan. Mitään muuta syytä ei ollut Ouluun raahautua. Mottipäinen on varmasti liikkunut.
Ei nuo Kärppien alaketjut rahallisesti ole Ilveksen vastaavia merkittävästi halvempia.Ihmettelin Kärppien hehkutusta ennen kauden alkua, kun se tuntui perustuvan puhtaasti näihin neljään hyökkääjään. Vielä enemmän ihmettelen Kärppien hehkutusta nyt kun ainakin tässä vaiheessa kaikki ne epäilykset ovat osoittautuneet todeksi.
Jos meidän alaketjut on ollut pettymys niin vielä huonompia ovat olleet näistä ollinikupetereistä, sisuyliniemistä, aleksianttiroikoista ja maximkorpimäistä koostetut alaketjut. Pakisto on ollut odotetun heikko ja maalivahdit sysipaskoja. Mäntymaa ei ilman Mannerta olekaan ihan samanlainen velho. Kärpät ei säästellyt näiden muutaman pelaajan kohdalla, kaikessa muussa onkin säästetty ja tulos on tähän mennessä näkynyt sarjataulukossakin.
Tuolla tahdilla jos heiluttaa verkkoa, niin ei tartte paljon omiin tulla. Sen hoitaa ne tsempparit, joilla ei kiekko pysy lavassa.Tämä ja mitä Gardineriin tulee.. millanen on omaan päähän? Muistelisin että heikkoa ja halutonta, voin toki olla väärässäkin.
Tuolla tahdilla ei tule heiluttaa verkkoa pitkään, tohtisin ottaa vaikka vedon jonkun kanssa. Kova maalintekijä, mutta kun peli alkaa klikkaa joukkueilla, niin tahti hiipuu.Tuolla tahdilla jos heiluttaa verkkoa, niin ei tartte paljon omiin tulla. Sen hoitaa ne tsempparit, joilla ei kiekko pysy lavassa.