Soho
Tähtipelaaja
- Viestejä
- 22 913
Olisi. Kovin tähän mennessä pyöritellyistä vaihtoehdoista Liigan sisältä. Mutta onko tämän heiton taustalla jotain oikeaa tietoa?Olisihan tuo jäätävän kova kakkossentteri
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Olisi. Kovin tähän mennessä pyöritellyistä vaihtoehdoista Liigan sisältä. Mutta onko tämän heiton taustalla jotain oikeaa tietoa?Olisihan tuo jäätävän kova kakkossentteri
Jotenkin liian "uskon kun näen" -osastoa. On niin hyvä keskikaista tossa, että vaikea kuvitella tällaista hemmottelua saavamme.Mäntykivi
Schnarr
Borg
Nättinen
Olisihan siinä herkkua.
Suunnitelmallista ja johdonmukaista se ei ainakaan minun mukaani ole. Kuten ei olisi ollut hankkia Ilvekseltäkään sentteriä, mutta kun se on jäämässä selkeästi vajaaksi.Kyllä näytti juu. Meillä on jo liigakelpoisia pelaajia ennakkoon hankittuna niin paljon, että on särkymävaraa, eikä tarvinnut paniikkiratkaisuna etsiä esim. varmistusta tärkeimmälle pelipaikalle, joka toisella oli jätetty riskillä vajaaksi.
Pitää kyllä olla fanaattinen tapparalainen, jos näkee Tapparan pelaajahankintojen olleen jotenkin suunnitelmallista ja johdonmukaista. Aika pahastihan on mennyt vihkoon monellakin osa-alueella, joka johti myös organisaation vastuumuutoksiin.
Toisaalta, ei tuossa vaihdu kun Najman -> Schnarr ja ei se Najman täälä varmaan millään verkkareilla pelannut myöskään.Jotenkin liian "uskon kun näen" -osastoa. On niin hyvä keskikaista tossa, että vaikea kuvitella tällaista hemmottelua saavamme.
No jos se Nättinen tienaa sen miljoonan, niin kova on keskikaistaToisaalta, ei tuossa vaihdu kun Najman -> Schnarr ja ei se Najman täälä varmaan millään verkkareilla pelannut myöskään.
Eikös stategian mukaisesti budjetti kasva ensi sesonkiin?
Tai jos tässä alkaa nuo kohdata niin ei kai tuo mahdottomuus ole.
Toisaalta, ei tuossa vaihdu kun Najman -> Schnarr ja ei se Najman täälä varmaan millään verkkareilla pelannut myöskään.
Eikös stategian mukaisesti budjetti kasva ensi sesonkiin?
Tai jos tässä alkaa nuo kohdata niin ei kai tuo mahdottomuus ole.
No eihän tuo mitenkään mahdoton olisi, Najmanista vapautuu varmasti hyvä summa ja Ilveksellä on maksukykyä maksaa.Jotenkin liian "uskon kun näen" -osastoa. On niin hyvä keskikaista tossa, että vaikea kuvitella tällaista hemmottelua saavamme.
Haapala-Mänty-Lööke
Rati-Schnarr-Svej
Calle-Borg-Mese
Török-Näde-Laurell/Kos/Haapanen
Tuolla kelpaisi mennä. Ja kyllä taso "Scharr" pitää olla Tillulla tähtäimessä.
Siitä voi näytöillä kivuta pikkuhiljaa vaikka ykkösylivoimaan. Mutta ei taida olla syytä edes spekulointiin, kun ei taida olla tulossa.Haapanen rotaatiorajalla? Vähän veikkaan, ettei sellainen rooli olisi mielessä, mikäli tänne saapuisi.
Niin no kai se pelko vähän on, että viime kaudellakin huhuissa oli Turusta ja Palveen jatkoa ja me saatiin Nättinen.Huhuissa ollut Krannilaa ja V.Petmania sekä Leinoa niin tuon perusteella kyllä Timolla on hakusessa laadukas kärkisentteri. En pitäisi siis mahdottomana Schnarria.
Ei juu kannata varmaan väitellä, kun sä et nyt mitään tuo sen tueksi, että ovat keskinkertaisia. Nättisellä on ollut tehopisteiden valossa vahva jakso päällä jo lokakuun lopusta asti. Ja on ollut nyt vielä parempi palattuaan sairastelun jälkeen. Borg on ollut läpi kauden omiin päin hyvä ja Callen ja Mesen välissä on löytynyt hyvä vire tehojenkin osalta. O’Learyn pelaamisesta nimenomaan nelossentterinä voi käydä katsomassa miehen omasta ketjusta @Mobutu Sese Seko n faktapohjaisen analyysin.Keskinkertaiset nuo ovat.
Päälle väiskin ja björkvistin kokonaisvaltaiset tilastot ovat rehellisesti huonot viitaten neloseen.
Turhaa väitellä, toivottavasti riittää, kevät näyttää.
Enempi tämä on rosterista kuin niemelästä kiinni.