Török laitaan ja Nättinen siihen tilalle.Mänty
Schnarrrrrr
Borg
Török
Voiko olla, että tillu teki sen?
Ratinen menisi tuossa.XXX - Schnarr - Svejkovsky
Tuo duo olisi kiva nähdä yhdessä
Ai niin Nädekin vielä.Török laitaan ja Nättinen siihen tilalle.
Ja kyllä, Timo teki sen. Ehkä.
Ootko ollu huomaavinasi Mylin touhuissa jotain logiikkaa? Toivotaan, että Schnarrille järkimiehenä käy luokkaa (erittäin) hyvä ansiotaso + Hölö + Tampere kaupunkina ja Nokia Arena työpaikkana.Jos Kärpät pystyy tarjoamaan Puhakan Petterille 300K, niin paljonkoos he ovat valmiita tarjoamaan Schnarrille...
Tottakai hyvin mennyt kausi tähän asti on nyt vain Hölön ansiota, kun sydämestään vihaa Koskelaa. HästäkmyrränhalitYhden sentterin puutteesta? Omasta mielestäni Ilveksellä ei mitenkään huono materiaali ole, päinvastoin. Kaikki on kiinni pääkopasta nyt(kin).
+ meidän kaikkien vankkumaton tuki hänelle. Luulisi kelpaavanOotko ollu huomaavinasi Mylin touhuissa jotain logiikkaa? Toivotaan, että Schnarrille järkimiehenä käy luokkaa (erittäin) hyvä ansiotaso + Hölö + Tampere kaupunkina ja Nokia Arena työpaikkana.
Aina voi ottaa +50k + Oulu ja geelitukkainen pölkkypää koutsina. Sit ei mahda mitään, jos kaveri haluaa roskistulipaloon heitteleen seteleitä pönttöön ja sekoileen.
Juu, en mä jaksanu jatkaa pitkää listaa... Mietin vain itseäni millaisella palkalla lähtisin joka aamu painamaan Hyvinkäältä Otaniemen suuntaan ja ehtoosta takaisin (nyt työmatka 2,5km). Arvostuskysymyksiä...+ meidän kaikkien vankkumaton tuki hänelle. Luulisi kelpaavan. Kyllä me parempia ollaan, kuin minkä tahansa muun seuran kannattajat.
Miksi ei?Mutta sitten ei kannata reagoida, jos Schnarr loukkaantuu loppukaudeksi alkukaudesta.
Kolpylle jäi paha mieli kun ei joulukuun jälkeen löytynyt kärkisenaa Najmanin tilalle.Miksi ei?
Ratinen menisi tuossa.
Ratinen on todella laadukas pelaaja liigaan. Ensi kaudella 40 pistettä rikki.Kyllä siihen jotain laadukkaampaakin löytää
Juu, Kolpy ei tuu torijuhliin vaikka voitettais pytty. Nih!Kolpylle jäi paha mieli kun ei joulukuun jälkeen löytynyt kärkisenaa Najmanin tilalle.
Kolmosketjuun pitäisi kuulua max. hahmotelmissa. Sieltä ei 40 pistettä tehdä kun ylivoimalle ei pitäisi tuolla laukauksella olla asiaa.Ratinen on todella laadukas pelaaja liigaan. Ensi kaudella 40 pistettä rikki.
Kun ei jääkiekosta ymmärrä mitään ilman tilastoja, niin se on sitten juuri tuollaista.Tueksi?
Nättinen 7+9, -3
Borg 5+12, +3
O´leary 1+2, +3
Mitkä tilastot olisi herra 97 mielikuvituksella keskinkertaiset ????
Vastaatko itse tuohon kysymykseen vai jääkö tavoillesi uskollisesti huuteluksi?Kun ei jääkiekosta ymmärrä mitään ilman tilastoja, niin se on sitten juuri tuollaista.
Kolpylle jäi paha mieli kun ei joulukuun jälkeen löytynyt kärkisenaa Najmanin tilalle.