SHL - Ruotsin pääsarja

Toltahan se näyttää, kun kaikki katsomot ylläpitää hyvää meteliä ja ääntä. Huhheijaa.

Eikä tämä kiekkokaan nyt mitään tylsää ole.. Kauhee vauhti ja tilanteita tulee jatkuvasti.
 
Toltahan se näyttää, kun kaikki katsomot ylläpitää hyvää meteliä ja ääntä. Huhheijaa.

Eikä tämä kiekkokaan nyt mitään tylsää ole.. Kauhee vauhti ja tilanteita tulee jatkuvasti.

Joo, jotain aiempaa finaalia katselin ja puolustus oli sellaista morjens-luokkaa. Viihdyttävää katsojalle, valmentajista ja maalivahdeista sitten niin tiedä... :D
 
Kun vauhtilätkä on taas muodissa Ruotsissa, niin se tulee Liigaankin perässä pian. Hieno nähdä, että Ilves on ollut Suomessa edelläkävijänä tässäkin.
 
Korkeasta mailasta kakkonen ja Shinnimin pistää hulinaksi jäähyboksissa.
Samantien 4vs4 kun Rydahl ottaa samanlaisen vahinkojäähyn.
Aika salliva linja ollut tänään.
 
Virtanen järjesteli hienosti tuon maalin. Toi kiekon omista hyökkäyspäähän melko vaarattoman näköisesti, mutta niin vaan kahdella syötöllä Johansson pääsee laittamaan kiekon reppuun.
 
Ei sielläkään turhaan pilliä taskusta kaiveta, omaan silmään näytti että aika selvästä kampituksesta tuokin tilanne lähti liikkeelle.

Siellä näemmä Luleån kannattajat heittäneet eväät kentälle :D
 
On kyllä kannattajakulttuuri vielä valovuoden perässä Ruotsin vastaavaa lätkässä. Osasto toki Suomessa johtavana, mutta valovuosi perässä hekin..
 
Takaisin
Ylös