Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Tuon jengin jakaminen Liigaan muuttaa jo hieman voimasuhteita. Muutamia omia mutuiluita:
Pakarinen -> HIFK
Björninen -> Pussileuat
Turunen -> HPK
Junttila - Kärpät
Savinainen -> Tappara
Anttila -> Ilves
Kivistö -> Ilves
Mitäs muita?
Haapalan jätin juuri tuon loukin vuoksi pois, mutta huono homma meidän kannalta, jos on valmiina kirvesnuttuun hyppäämään.Haapala naapuriin. Oli kuulemma viikonloppuna ollut jo Kirvesklubilla kertomassa että on pelikunnossa eikä oikeastaan tiedä miksi ei pelaa.
Eikös se Haapala oo aina ollu salaa ipan miehiä. Käsittääkseni myös kohtuullisen hyvä kaveri meidän pelaaja numero 10 kanssa.
Liekö kotia menossa.Mörkö bongattu Pälkäneen ABC:llä.
Mörkö lähestyy. Tässähän alkaa jo herätä pientä toiveikkuutta.Mörkö bongattu Pälkäneen ABC:llä.
Kumpi niistä? Ettei vaan olisi ollut Muumeista tuttu mörkö?Mörkö bongattu Pälkäneen ABC:llä.
Tuon jengin jakaminen Liigaan muuttaa jo hieman voimasuhteita. Muutamia omia mutuiluita:
Pakarinen -> HIFK
Björninen -> Pussileuat
Turunen -> HPK
Junttila - Kärpät
Savinainen -> Tappara
Anttila -> Ilves
Kivistö -> Ilves
Mitäs muita?
Kaikista tällä foorumilla kerrotuista jutuista tämä on epäuskottavin ikinä. Jos sanotaan että joku on nähty Pälkäneellä, se on nähty AAPISKUKOSSA.Mörkö bongattu Pälkäneen ABC:llä.
Kurri voisi purkaa sopimukset halukkaiden kanssa ilmaiseksikin mikäli kyseisellä narrilla olisi tarpeeksi munaa siihen, mutta uskon vasta kun nään. Harjavallan veljien sana taitaa pelottaa kummasti tätä bulvaania.Iso ongelma on tietysti puhtaasti raha. Osa pelaajista lienee tosin valmiita pelaamaan pienemmälläkin korvauksella, kun ovat kuitenkin kivasti jo tienanneet. Toinen kysymys on sitten olemassa olevista sopimuksista irtautuminen, koska Jokereiden omistajille ei ole rahallisesti mikään ongelma pitää kiusallaankin sopimuksista kiinni ja maksaa pelaajille kattoon räkimisestä. Länttä on aina kiva näpäyttää. Lisäksi tässä on tietysti se, että siirtoraja on niin lähellä, että noinkohan ehditään hoitaa kaikki vaaditut muodollisuudet ajoissa. Tässä tulee normaaleiden kuvioiden lisäksi kuitenkin mainitut sopimusten purut muiden kikkailuiden lisäksi.
En osaa sanoa nyt tuohon mitään. Huomenna voin selvitellä, jos kellään mitään tietoa on.
Toivottavasti on sitten hyvä ukko. Tässä alkaa kuppi kääntyy Mörkön/Kivistön puolelle.poistunut joukkueen toiminnasta tänään ... joko joko