IhanJuniori
Junioripelaaja
- Viestejä
- 20 382
Mää jätän tämän vain tähän.
Hiuksista vittuun tälläset tuomarit.
Hiuksista vittuun tälläset tuomarit.
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Mää jätän tämän vain tähän.
Hiuksista vittuun tälläset tuomarit.
Kas kummaaKuka huomaa jotain aika erikoista Reitalan tämän kauden matseista?
4 peliä viheltänyt Klubille - 4 punaista vastustajalle.
10 peliä viheltänyt ilman Klubia - 1 punainen.
Tulospalvelu
tulospalvelu.palloliitto.fi
Hetken aikaa mietin, heittäisikö tuohon reaktioksi nauravan vai itkevän emojin. Käsittämätöntä, että tuokin rosvoava roskarafla on vielä pystyssä. Hyi vittu.Atlantis 2 taitaa tehdä enemmän rahaa kuin edustus. Tällä hetkellä 9-0 tappiolla TPV:lle. Pari viikkoa sitten hävisi 10-0.
E. Nyt 10-0
Samaa paskaa tehdään myös Ruotsin alasarjoissa kehittyneen vedonlyöntimarkkinan ja löysän valvonnan ansiosta. Jotain voisi tuollekin tehdä.Hyi vittu mikä vedonlyöntivilppien aitiopaikka tämä meidän kakkosdivari on.
Ovat väärällä sarjatasolla. Tänään olivat yhdellä vaihtomiehellä Tampereella.Atlantis 2 taitaa tehdä enemmän rahaa kuin edustus. Tällä hetkellä 9-0 tappiolla TPV:lle. Pari viikkoa sitten hävisi 10-0.
E. Nyt 10-0
E. 11-0
Ovat väärällä sarjatasolla. Tänään olivat yhdellä vaihtomiehellä Tampereella.
Tuskin rehellisiä ovat, mutta eivät joukkueen jäljellä olevat suomalaiset pelaajat ole lähellekään Kakkosen tasoa. Toki sekin kertoo paljon, että suomalaiset pelaajat lähtevät, eivätkä ole halukkaita tulemaan joukkueeseen, vaikka ainakin ennen kauden alkua olivat valmiita tarjoamaan melko rahakkaita tarjouksia Kakkosen tasolle.Eikä yhtään herää kysymys että miksi, kun näemmä 25 pelaajaa kuitenkin käynyt kauden aikana tässä limanipussa pelaamassa.
Edelleenkö joku oikeasti uskoo, että nämä vaan rehellisesti ovat näin huonoja? Keksitkö yhtään järjellistä syytä, miksi putoamaan jo ajat sitten tuomittuun porukkaan tuodaan ulkomaalaisia pelaajia ulkomailta kesken kauden pelaamaan jotain tällaisia 11-0-pelejä, kun pääkaupunkiseudulta ihan satavarmasti löytyy kaksikymmentä joukkueellista kakkosdivarissa pelaamaan kykeneviä pelaajia.
Voi myös tapahtua seurajohdon kautta. Esimerkiksi tahalteen hankitaan ja peluutetaan paskoja pelaajia kentällä.Mutta eiköhän se fixaus tapahdu silti jotenkin muuten kuin että tulosvedossa on pelattu 11-0 tulosta. Overit saavutetaan jo pienemmälläkin maalimäärällä.
Voi myös tapahtua seurajohdon kautta. Esimerkiksi tahalteen hankitaan ja peluutetaan paskoja pelaajia kentällä.