Täällä puramme Ilveksen aiheuttamaa pahaa oloa

Pelit katselen loppuun asti ja kannatan Ilvestä, aina, mutta kyllä tällä hetkellä itselläkin se mielenkiinto kiekkoa kohtaan on alimmillaan mitä ikinä. Ja ensi kauden rosteri ei sitä tällä hetkellä ole nostattamassa lanttoineen ym.
Todellako? No jos olet kovin nuori kaveri, voin tällaisenkin hyväksyä.
Oman kannattajuuden aallonpohja oli vajaa 15 vuotta sitten, kun tarjolla oli vain paskaa ja kurapaskaa monta vuotta putkeen. Silloinkin kyllä käytiin muutama karsintamatsi huutamassa Ipapipa päässä, koska koko seuran tulevaisuus oli jonkin aikaa aika veitsenterällä.
Jos nyt tulee vähän heikompia kausia, ei se mua niinkään rassaa, vaan enemmänkin ne hukatut tilaisuudet joita männä vuosina on ollut. Niistä olen katkera ja vihainen johdolle.
 
Järki sanoo, että kun meillä ei ole namusetiä rahoittamassa budjetin nostoja, niin ens kausi olis hyvä vaan selvitellä alta pois.

Hukattu etsikkoaika voittaa mestaruus vaan vituttaa niin vietävästi, että ei paljoa nyt välikaudet kiinnosta. Tai no, kädenlämpöistä tämä on tälläkin hetkellä
 
Ilves ei aiheuta mulle minkäänlaista pahaa oloa, mutta on ilmeisesti muodikasta kirjoittaa tänne niin laitetaan nyt jotain.

Ei jaksais odottaa enää Veikkausliigan alkua :(
 
Ei minkäänlaista mielenkiintoa mennä huomenna peliin. Jätän todennäköisesti välistä. Myöhäinen ajankohta myös yksi syy.

Peruin myös poffikausarin.

En tykkää yhtään tästä fiiliksestä. Ilves ollut puoli elämää itsellä ja tyhjiö muodostumassa.
 
Ollut jo usemman kauden toivo menetetty tähän hommaan enkä sitä enää uudelleen jaksa herätellä. Yllätyn mieluummin positiivisesti.

Toki voi Tillun heikko budjetin käyttökin saada näyttämään, että ollaan pelaajabudjetissa kilpailijoita jäljessä. Taas on "laatua" alaketjuihin.
Toivottavasti yllätytään positiivisesti.
 
Kova on odotus että taivas aukee kun/jos vedonlyönti markkinat aukee. Siä on vaan kaikki muutkin haaskalla .

Ei vaan ole. Oikeasti vedonlyöntiyhtiöitä kiinnostavat joukkueet ovat HIFK, Ilves, Tappara ja Veikkauksen kanssa naimisiin itsensä jo lyönyt Jokerit. Muut ovat jossain periferioissa paikallisissa ladoissa pelaavia porukoita. Joku Kärpät ja TPS nyt joo voi saada, mutta ei ole mitenkään samalla viivalla Helsingin ja Tampereen kanssa.
 
  • Tykkää
Reactions: Pok
Ei auta jos kilpailijat nostaa enemmän. Silloin on pelaajabudjetti heikentynyt suhteessa kilpailijoihin.

Kuka nykyisistä kärkiseuroista on nostamassa budjettiaan selvästi?

Pelaajabudjetti on nyt jo heikentynyt suhteessa kilpailijoihin, koska Jokerit palautettiin takaisin sarjaan. Mikään ei silti viittaa siihen että se olisi pienempi. Enemmänkin huhut viittaavat siihen että se on kyseenalaisesti käytetty. Katsotaan nyt kuitenkin ketä sieltä vielä on tulossa.
 
Kova on odotus että taivas aukee kun/jos vedonlyönti markkinat aukee. Siä on vaan kaikki muutkin haaskalla .
Vaikka taivas aukeaisikin, niin jos huhuihin on uskominen Ilveksellä on ensi kaudeksi hyökkääjien osalta jo paikat käytännössä täynnä. Ei tuonne ainakaan yhtä enempää kovan luokan tekijöitä enää mahdu ellei joitain sopimuksia laiteta purkuun.
 
Takaisin
Ylös