Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Niku olisi loistanut, jos Pennanen ei olisi käyttätänyt omaa, paskaa pelityyliään!"Onneksi kaapattiin pendo Tapparan silmien alta"
"Eipä saanu naapuri Nikua kun halusi meille"
"Ne joutu palkkaa jonku ruotsalaiseen"
Toivottavasti tämän tyylin kommentoijat viime vuodelta katsoivat herkeämättä tämän lopetus farssin
Joo, ei tosiaan. Mänty laitaan ja listalle 2 sentteriä.Ei voi olla ykkössentteri. Eikä pitäis olla sentteri ollenkaan. En tiiä mikä pitäis olla. Mutta kyllä hävisi pleijareissa kokonaan kuvasta. Kuitenkin edellisissä pleijareissa Ilveksen paras. Mitä tapahtui?
Ei saatana voi olla totta"– Matias on erittäin älykäs pelaaja, joka on jo lyönyt läpi Liigan sentterieliittiin, joten odotamme innolla hänen seuraavia kehitysaskeleitaan."
Näin Tillu sanoi kun jatkosoppari julkaistiin. Ykkössentteriksi sitä kaavaillaan.
Ilveksen täytyy tehdä PSG:t eli joku pohjattoman rikas öljysheikki viideksi vuodeksi rakentamaan Ilveksestä väkisin mestarijoukkue NHL-jätkillä. Onko kirous jo niin vahva, että tämäkin operaatio vesitetään? Ei tällä nykypuuhastelulla koskaan mitään voiteta. Suomalaisilla pelaajilla saatikka suomalaisella valmentajalla eikä seuralegendojen hymistelyllä toimistolla tää noidankehä tuu ikinä katkeamaan.Ilveksen kannattaminen on penkkiurheilun suurinta masokismia, edes Toronto tai Tottenham ei pääse lähellekkään. Aina varma perseraiskaus keväällä.
Ilveksen täytyy tehdä PSG:t eli joku pohjattoman rikas öljysheikki viideksi vuodeksi rakentamaan Ilveksestä väkisin mestarijoukkue NHL-jätkillä. Onko kirous jo niin vahva, että tämäkin operaatio vesitetään? Ei tällä nykypuuhastelulla koskaan mitään voiteta. Suomalaisilla pelaajilla saatikka suomalaisella valmentajalla eikä seuralegendojen hymistelyllä toimistolla tää noidankehä tuu ikinä katkeamaan.
Morjensta vaan kaikille roskalehtien lukijoille siis.![]()
Ilveksen katastrofi: Poliisi lisännyt valvontaa Tampereen keskustan alueella
Poliisi kertoo lisänneensä läsnäoloa Nokia-areenan ympäristössä ja Tampereen keskustassa. Komisario ei suostu arvioimaan, kuinka todennäköisesti Ilveksen tappio voisi johtaa rauhattomuuksiin.www.iltalehti.fi
Iltalehdestä suoraan linkki tänne vitutusketjuun
Ihan koska tahansa, mieluummin finaalitappio kuin häpeällinen sulaminen puolivälierissä säälijoukkueelle mestarin resursseilla. Finaalitappion jälkeen voi sentään kulkea pää pystyssä. Et voi olla tosissasi.On se naapuri käynyt kuitenkin finaalissa aika monta kertaa häviämässä ennen voittoja.
Enemmän varmaan finaalitappio syö miestä kuin tämä.
Ihan koska tahansa, mieluummin finaalitappio kuin häpeällinen sulaminen puolivälierissä säälijoukkueelle mestarin resursseilla. Finaalitappio. Jälkeen voi sentään kulkea pää pystyssä. Et voi olla tosissasi.