• Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo kymmenettä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!

Tampereen Tappara

Todennäköisesti Tapparan kotipeliin tulee entistä tyhjempi halli. Vaikka lopun 5–3-ylivoima jäi lähinnä neppailuksi, koska sillä ei ollut enää lopputuloksen kannalta merkitystä, Ilveksen olisi pitänyt niitata vielä yksi Metsolan selän taakse. Nyt Metsola pääsee todennäköisesti kolmanteen otteluun “hyvällä itseluottamuksella” aloittavana maalivahtina.

Joulupukin ketjuruletti tuntuu sekoittaneen koko Tapparan. Lisäksi pitkien läpiajosyöttöjen järjestelmällinen haku rikkoo naapurin viisikon ja tekee Ilveksen pelaamisen melko helpoksi.

Kuulin huhuja ettei naapurin koppi luota tänäkään keväänä valmentajaansa. Ainoa mestaruus taisi tulla ns. Tapolan jälkihöyryillä, vaikka pelityyli olikin enemmän joulupukkia.
 
Tulee olemaan mielenkiintoista mitä naapurissa keksitään kolmanteen peliin. Jotain todella radikaalia on pakko keksiä, oli tuo eilinen luhistuminen kuitenkin sen luokan esitys että muutoksille on varmasti koko joukkueen tuki. Edelleenkään en mitään valtavaa fyysistä preesenssiä ole nähnyt Tapparalta mitä itse ainakin odotin. Ehkä Ilves on vain katsellut sitä videota tarpeeksi niin ovat osanneet tuon välttää.

Vaikea keksiä pyörää uudelleen joten veikkaukset mitä tapahtuu:

-Metsola maaliin
-Rautiainen/Räsänen/Blichfeld takaisin yhteen

Toki sieltä joku limaträppi voi olla vastassa, mutta se ei oikein sovi Riku G:n kaaoskiekkoon.
 
Vähän sama fiilis kuin pytyllä vatta ummetuksella. Pääsisispä tästäkin p****sta eroon että voisi jatkaa elämäänsä normaalisti. Eli ottakaa ne pari voittoa sieltä pois !
 
Takaisin
Ylös