Babbel
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 795
Jaa niin kun se oli vaan rahasta kiinni.Muistakaa, Johansson on mahdoton!
Ei siis halua muualle?
Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Jaa niin kun se oli vaan rahasta kiinni.Muistakaa, Johansson on mahdoton!
Tuollaisessa vähän alta 80 pinnan vauhdissa jos pelaisi täyden runkosarjan. Aivan varmasti soi agentin puhelin rapakon takaa.Siellä Blichfeld jo maalailee Aamulehdessä, että "NHL on NHL" ja katsellaan tuleeko tarjouksia.
Saas nähdä onko syksyllä rosterissa.
Verotusta unohtamatta.Toki saa. Mutta eihän yhdelläkään suomalaisseuralla ole mitään mahdollisuuksia kilpailla ruotsalaisten ja sveitsiläisten kanssa palkka-asioissa pelaajabudjettien ja rahastoinnin heikkouden takia
Siellä Blichfeld jo maalailee Aamulehdessä, että "NHL on NHL" ja katsellaan tuleeko tarjouksia.
Saas nähdä onko syksyllä rosterissa.
Tuollaisessa vähän alta 80 pinnan vauhdissa jos pelaisi täyden runkosarjan. Aivan varmasti soi agentin puhelin rapakon takaa.
Rautiainen aika varmasti sanoisin, että lähtee rapakon taakse. Blichfieldin tosiaan määrittää olympialaiset.Olympialaiset myös tulossa, jotka mielestäni määrittävät siirron todennäköisyyttä vielä Liiga-pisteitäkin enemmän.
En pitäisi myöskään mahdottomana, että Rautiainen Liigan läpipelanneena siirtyisi rapakon taakse.
Jep. On tosi hidas luistimilla.Blichfeldillä ainoa mikä on NHL tasoa on laukaus. Joten pidän vähän epätodennäköisenä toistaiseksi
Ei nyt tosi, mutta ei tosiaan kovin nopea. Mutta siis ei Jockella ole juuri asiaa missä hän olisi huono, että pelkästään laukauksella pärjää, mutta kuitenkin NHL tasosta yksittäiset ominaisuudet on imo suht kaukana. Pl laukausJep. On tosi hidas luistimilla.
Ovat eri vaiheessa ja suunnissa urallaan. Blichfeld on jo mittauttanut tasonsa SHL:ssä, mutta Johanssonilla se vielä kokeilematta rapakon takaa paluunsa jälkeen. Eiköhän halua katsoa mihin rahkeet riittää.Muistakaa, Johansson on mahdoton!
Olisi tämä kaveri ollut myös meille tarjolla.
Ovat eri vaiheessa ja suunnissa urallaan. Blichfeld on jo mittauttanut tasonsa SHL:ssä, mutta Johanssonilla se vielä kokeilematta rapakon takaa paluunsa jälkeen. Eiköhän halua katsoa mihin rahkeet riittää.
Ensi kaudeksi vaihtuvuutta varmaankin tulossa.
Matinmikko (Kärpät)
Brickley (ei jatka)
Tanus (Shl, Luleå?)
Rautiainen ( Tampa Bay?)
Rauhala ei vielä sopimusta, funtsii.
Räsänen täyhyilee ensi sijaisesti ulkomaille, mutta jos jatkaa liigassa, ni Tappara.
E.Tuulola juuri nyt vaikuttaa ettei tarjota sopimusta.
Sylvegård on siinä ja siinä.
Vielä 3-4 vuotta niin on samassa iässä kun Levtchi teki sopimuksen Luulajaan. Tässä kiire mihinkään ole hänelle.Tanuksellakin alkaa olla ne hetket, jolloin pitää lähteä kokeilemaan. Kovin montaa tervettä kautta ei ole alla ja markkina-arvo on nyt vielä jonkinlainen.
Mattilatkin (ainakin Julius) ovat ilmaisseet tähtäimen olevan ulkomailla. Nykynäytöillä tuskin kovin suurta kiinnostusta on.
Räsänen oli viime kaudella heikko odotuksiin nähden, mutta on nyt Rautiaisen ja Blichfeldin rinnalla ollut ”tapiolaaksona”. Kuitenkin pistesaldo siihen nähden aika alhainen, että laiturit takovat isoja lukemia. Vaikea uskoa, että ainakaan mitään mottipäistä tarjottaisiin.
Vielä 3-4 vuotta niin on samassa iässä kun Levtchi teki sopimuksen Luulajaan. Tässä kiire mihinkään ole hänelle.