• Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo kymmenettä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!

TO 23.4.2026 | Ilves - Tappara | 4. Välierä

Soini on varmasti valmiimpi pelaamaan tänään kuin tiistaina. On ehditty pitämään videosulkeisia miten painetta puretaan ja miten liikutaan. Joka tapauksessa tulee saamaan Tapparalta painetta todella paljon. Silloin vain kylmästi kiekkoa pois. Tilaa saadessaan jalalla pärjää Tapparan köntyksiä vastaan.

Ja jos paine alkaa käymään ylitsepääsemättömäksi, voittaa edes siniviivan niin sillä pääsee jo pitkälle.
 
Otettiin tiistaina kiinnitys pienimmällä mahdollisella erolla koska. Latvalan perseily, pari onnistumista ylivoimalla, Ilveksen erikoistilannepelaaminen.
Tiistaina(kin) 5vs.5 aivan jaloissa ottamatta lukuun pieniä häivähdyksiä, luistelussa mailin takamatkalla. Jos Latvala ei toista itseään, ja me jatkamme sekavaa surffailua, pimeä on yö.
 
Armalikseen ei hävitä, tärkeintä on saada kenttä hereille heti alusta. Soinin virheisiin ei ole varaa tänään.
 
Juu.
Soinista leivotaan kovasti syyllistä joka asiaan. Jos Soiniin hävitään pelit, ei mitään ansaita. On siellä aikamiehiäkin kentällä, saavat suorittaa, kiitos.
Ei Soini mihinkään syyllinen ole ollut. Pelin virtaukseen vaikutti vähän negatiivisesti, koska kamppailupelaaminen/syöttöpeli ei ollut ihan samalla tasolla kuin muilla. Saatettiin hävityn tilanteen jälkeen olla pidempi pätkä omissa mihin ei esimerkiksi edellis pelissä jouduttu.

Ja tuo ei ole minkään tason ihme. Todella kovaan paikkaan hyppäsi sisään. Siltikin yksikin heikompi lenkki voi maksaa. Odotan kyllä ehdottomasti, että on tänään paremmin pelin sisällä, kun peli alla.
 
Ode pelaa loistavaa kevättä.

Tänään jälleen mouhoa käkättimeen. Tykkään maalivahtivalinnasta, viestii Ilveksen itsevarmuudesta ja olotilasta - aivan sama kuka pelaa, me viedään tämä.
 
Takaisin
Ylös