Etäilves
Vakiokokoonpanossa
- Viestejä
- 687
Lohduttaa toki, mutta vaan vähänkatso liitettä 12777
Hpk:n voitto tiputti tapparaa pykälän alas...
Lohduttaa toki, mutta vaan vähänkatso liitettä 12777
Hpk:n voitto tiputti tapparaa pykälän alas...
käänteinen uusinta vajaan 10 vuoden takaa. Niin lähelle ei naapuria tarvitse päästää kun ne päästi meirät sillon. Naapurilla toki vähemmän pelejä, kun kerholla.Tämä on mannaa kaikille, jotka toivovat puolivälieräsarjaa Ilves-Tappara. (Itse en toivo, koska sen seuraaminen heti kevään aluksi hajottaisi pään). Mitä heikommin Tappara sijoittaa, niin sitä todennäköisemmin tuo toteutuu. Todennäköisempää on toki jokin muu sarja, mutta on tuo varmaan yksittäisistä vaihtoehdoista todennäköisin tällä hetkellä.
käänteinen uusinta vajaan 10 vuoden takaa. Niin lähelle ei naapuria tarvitse päästää kun ne päästi meirät sillon. Naapurilla toki vähemmän pelejä, kun kerholla.
Juu ymmärrän kuinka sarja toimiiJuu, jos voitetaan runkosarja, niin kasisijalta voi tulla vastaan, ysiltä todennäköisemmin.
Samaa mieltä,Tohon voidaan lisätä vielä Nättinen,Rautanen,Friman ja Latvala.Ihan kaameita kaikki tänään!Tämä oli nolo esitys. Harmi, että paikan päälle oli raahautunut paljon katsojia.
Missään vaiheessa ei Ilves ollut lähelläkään sitä, että olisi taistellut voitosta. Mitään positiivista ei pelistä jäänyt käteen.
Valitettavasti oma suosikki Mäntykivi vetää sellaista kevättä, että jo etukäteen pelottaa pudotuspelit. Samalla tavalla viime kevään flasharit heräävät valitettavasti tästä ylivoimasta, ja haluttomuudesta.
Ratinen on täysin tappiollinen pelaaja tällä hetkellä, ja myös Meskanen on todella heikko.
Puolustuksessa Utunen ei ole tuonut kentälle mitään.
Friman ja Latvala veti vanhasta muistista kerhosydäntä peliinSamaa mieltä,Tohon voidaan lisätä vielä Nättinen,Rautanen,Friman ja Latvala.Ihan kaameita kaikki tänään!
Enpä oikein usko, että huonoon asenteeseen kaaduttin pl meidän kultapotta, joka on viimeisimmissä peleissä vaikuttanut jotenkin flegulta/turhautuneelta. Jotenkin ymmärrettävääkin kyseessä kun on nuori pelaaja, jolle on tullut aiemmin hyvin onnistumisia ja nyt ei oikein tunnut onnistuvan mikään.Pikana kelasin läpi mutta eipä taas yllätä, että hyvän pelin jälkeen lähdetään surkealla asenteella seuraavaan ennalta ”helpompaan” peliin. Samat naamat taas jäi negatiivisesti mieleen!
Mun mielestä Mäntykivi vaikuttaa väsyneeltä. Eihän se kai ihme ole. On kannatellut joukkuetta koko kauden, ei ole missannut yhtään peliä koko kaudella. Eht, Chl, pelejä on tosi paljon takana. Pelaa tasakentällisin, ylivoimaa, alivoimaa. Poika on nyt väsynyt.Enpä oikein usko, että huonoon asenteeseen kaaduttin pl meidän kultapotta, joka on viimeisimmissä peleissä vaikuttanut jotenkin flegulta/turhautuneelta. Jotenkin ymmärrettävääkin kyseessä kun on nuori pelaaja, jolle on tullut aiemmin hyvin onnistumisia ja nyt ei oikein tunnut onnistuvan mikään.
Pitää paikkansa, mutta totuuden nimessä on toi pelaaminen luonnollisesti aina suhteessa myös vastustajaan. HPK on pelannut jo pitemmän jakson hyvää, solidia kiekkoa.Se oli sitten todellinen kasa paskaa. Toivottavasti ei tarvitse tuollaista sontaa tällä kaudella enää nähdä.
Eteenpäin.
Jos runkosarjan voitto on varma ennen viimeistä peliä niin toivottavasti silloin Mänty huilaaMun mielestä Mäntykivi vaikuttaa väsyneeltä. Eihän se kai ihme ole. On kannatellut joukkuetta koko kauden, ei ole missannut yhtään peliä koko kaudella. Eht, Chl, pelejä on tosi paljon takana. Pelaa tasakentällisin, ylivoimaa, alivoimaa. Poika on nyt väsynyt.
Runkosarjan jälk. Tulis/ tulee sitte 10vrk.tauko. Mitäs hyötyä siittä huilista olis?Jos runkosarjan voitto on varma ennen viimeistä peliä niin toivottavasti silloin Mänty huilaa.
Mäntykiven arvostelu eroaa tällä kaudella Kontiolasta ja Palvesta, kun jatkaa täällä. Vaikka hyytyisi kuinka. Onneksi saa lepoa ennen puolivälieriä.Mun mielestä Mäntykivi vaikuttaa väsyneeltä. Eihän se kai ihme ole. On kannatellut joukkuetta koko kauden, ei ole missannut yhtään peliä koko kaudella. Eht, Chl, pelejä on tosi paljon takana. Pelaa tasakentällisin, ylivoimaa, alivoimaa. Poika on nyt väsynyt.
Pidempi huili eikä ainakaan hajoaisiRunkosarjan jälk. Tulis/ tulee sitte 10vrk.tauko. Mitäs hyötyä siittä huilista olis?
Joo muutama muukin kärkipelaaja vois huilia sen pelin.Pidempi huili eikä ainakaan hajoaisi
Päästää helpommalla et Domino ainoa joka ei jouda bussin alle.Samaa mieltä,Tohon voidaan lisätä vielä Nättinen,Rautanen,Friman ja Latvala.Ihan kaameita kaikki tänään!
Lukko Raumalla pääsee melko samaan. Ja se yks Jukurit-peli.Juu, huonolla pelillä on jokin ottelu voitettu ja useampi hävitty, mutta mulle ei heti tule mieleen kokonaisvaltaisesti tätä pliisumpaa suoritusta. Täytyisi ehkä verestää muistiaan käymällä ottelu ottelulta nopeasti läpi, mutta juuri nyt tuntuu, että tätä heikompaa ei ole nähty.