• Moro! Perinteinen Ilvesfoorumin kevätveikkaus järjestetään nyt jo yhdeksättä kertaa. Suuren suosion saavuttanut veikkaus järjestetään omassa osiossaan täällä. Kaikki joukolla mukaan, ja veikkausonnea!

Toinen venäläinen KHL-pelaaja Ilvekseen loppukaudeksi (Shumakov)

Ikurin Vire

Heikot sortuu, vahvat porskuttaa.
Viestejä
26 637

17

Vakiokokoonpanossa
Viestejä
916
Langhammeri joutuukin sivuun loukin takia ja tää on veska? :O Tai valmentaja? Ei olis kärkikenttiin asiaa..
 

Ikurin Vire

Heikot sortuu, vahvat porskuttaa.
Viestejä
26 637

Puujalka

Luottopelaaja
Viestejä
3 232
Siinä se siis on :D
Et oo ainut jolle tää tuli mieleen? Siksi muut seurat ihmettelisi, että Venäjän entinen maajoukkuemies hyppäisi Ilveksen junaan... Muistan tältä ukolta kyllä aika koviakin tällejä joskus
 

ADX_03

Luottopelaaja
Viestejä
6 952
Ei hemmetti siis onko tää Jaageri tai Datsukki?

Datsyuk olisi kyllä kova! Näköjään pappa vieläkin tekee hyviä pisteitä kohelossa ja toisi vähän voittamisen kulttuuria nuorille pojille! Ja varmaan vetäisi jonkin verran myös katsojia halliin. Onko tässä ratkaisu huonosti toimivaan ylivoimaan?
 

Puujalka

Luottopelaaja
Viestejä
3 232
Antakaa nyt vähän lisää siimaa!!
 

Raipe - The Great One

Tähtipelaaja
Viestejä
11 584

#68

Luottopelaaja
Viestejä
3 659
Veikkaan tuota Roman Lyubimovia.
15-16 mm-kisoissa todella kovaa jälkeä ja nimenä jäänyt sieltä mieleen monelle. Sai NHL sopimuksen myös tuon jälkeen ja on jäänyt mielikuva todella tunnollisena rouhija tyyppinä.
 

B

Luottopelaaja
Viestejä
8 032
Siinä se siis on :D
Ois kyl kova, jos Shumakov vaihtuisi 38-vuotiaaseen Artyuhkiniin. Syttyisin kyllä hieman, vaikka kaverista varmaan mielipiteitä riittää :p
 
Ylös