Tulosveikkaus ja otteluseuranta HIFK - Ilves 18.1.2025

Status
Viestiketju on suljettu.
Anteeksi ranskani, mutta mitä vittua? Näennäistä?
Kyllähän me nyt hallitaan tätä peliä.
katso liitettä 12088
katso liitettä 12089
Niin tarkoitin, että sinne parhaille paikoille on vaikee päästä. Meidän täysin hallinnassa tämä on, mutta huippupaikoissa ei saada sisään ja muissa sitten pyöritään kulmissa ja vedot ei mene maalille.

Vain maalit loppupeleissä ratkaisee
 
Ratisella kuulemma hyvä laukaus T: AJ Niemi
 
A-J Niemi ja Saravon Pekka aivan ylivoimaisia tossa asiantuntijahommissa tässä maassa ja tässä sarjassa nimenomaan. Erittäin hyviä klippejä ja sanallista perkaamista pelistä. Tykkään.
AJ tosin just sanoi Ratisella olevan erinomainen laukaus. Muuten komppaan!

E: adjektiivi tais olla erinomaisen sijaan hyvä, kiitos @Luikaus :en. Noh, kuitenkin.
 
Sportilla ylivoimalla joku Kangasniemi näköjään laukoi suoraan syötöstä maalin. Saako muka tuolla oikealla olla leftin pelaaja, joka laukoo suoraan syötöstä?
 
Nää otteluseuranta ketjut on kyllä raskasta luettavaa. Aika monelle voisi tehdä hyvää saada jotain positiivista elämään jos 0-1 tilanne aiheuttaa näin paljon mielipahaa :D
Tänne on just hyvä purkaa vähän harmitusta kun sit tää menee lukkoon ja hukkuu foorumin syövereihin
 
Pitäisikö koittaa ampua suoraan syötöstä välillä eikä aina vain syötellä ja kikkailla. Siellä on iso hidas maalivahti voisi mennä vahingossa maaliin jos saa Hovisen poikittais liikkeeseen.
 
Svejkovsky se vaan nähtävästi tekee kotona pitsaa.

Kyllä miehen pitäisi olla kentällä tekemässä maaleja. Ikävä on.
Ratinen paikkaa. Ja Mese. Ja Könöltä ja Kallelta on odotettavissa kauhee tasonnousu nyt kun on päästy treenaamaan.

koskela2.jpg
 
Nää otteluseuranta ketjut on kyllä raskasta luettavaa. Aika monelle voisi tehdä hyvää saada jotain positiivista elämään jos 0-1 tilanne aiheuttaa näin paljon mielipahaa :D
Kauan tässä on mestaruutta nyt odoteltu? Valitettavan heikot merkit taas keväälle. 5vs5 peli ei tuota maaleja.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös