Tulosveikkaus ja otteluseuranta Ilves - HPK 1.10.2022

Status
Viestiketju on suljettu.
Onkohan meillä liigan hitaimmat hyökkäyksiin lähdöt. Tehdään vain itselle vaikeaksi tuo hyökkäysalueelle meno.
 
Mennään Supikonnalla loppupeli, eikö näin. Oden menköön toisessa laidassa.
 
Joo Odenilla ei oikeen pelikäsitys riitä pelaan tossa ja Tuulolakin on enemmän "rynnitään täysillä maalille"-tyyppiä, ei oikeen ihanteelliset laiturit Konnalle.
Joo Odenilla ei oikeen pelikäsitys riitä pelaan tossa ja Tuulolakin on enemmän "rynnitään täysillä maalille"-tyyppiä, ei oikeen ihanteelliset laiturit Konnalle.

Hieman tuolta tosiaan näyttää. Oden on edelleen nopea ja sillä pääsee haastamaan, Tuulolalla taas voimaa. Näin ollen selkeitä taitavia käsiä ei nyt ole. Hieman tekisi mieli heittää bensaa liekkeihin ja tuokaapa Järventie pörräämään tuohon ja saa jatkaa Haapalankin palattua.

Kätisyydet tuossa tänään varmastikin yksi ongelma.
 
Ei mikään huippuhyvä erä, mutta taktisessa mielessä valovuosia edellä KalPa-ottelua. Kerholla ei oikeastaan yhtään kunnon paikkaa, joten tämäkin voi riittää.
 
Jaa. Kerho tasoihin. 2v1 hyökkäys. Les ei ottanut kumpaakaan oikein. Parikalta huono peli viivalla.
 
mitäköhän parikka taas touhus, olis lyönyt sen kädellä vaan alueelle
 
Taas Lancaster ja Parikka duo sähläilee
 
Nyt vittu peliä. Ollaanko me oikeasti näin huonoja, että meillä ei riitä kahteen perättäiseen päivään, mutta ei myöskään pärjätä pallokerhoja vastaan??
 
Ja näin on astuttu suoraan Pikkaraisen pelisuunitelmaan. HPK tullut jäädyttämään temmon ja iskemään vastaan.

1-0 johto peli hallussa, ja Ilves lahjoittaa tyylipuhtaan 2-1 hyökkäyksen aivan lahjaksi. Ja näin peli on taas auki, ja HPK täysin mukana.
 
Ei vaan jaksaisi enää näitä Myrrän ihan ihmeellisiä ketjuruletteja...
 
Typerä virhe, kun peli ihan hallussa...
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös