Tulosveikkaus ja otteluseuranta Ilves - HPK 22.10.2024

Status
Viestiketju on suljettu.
Outo pelaaja tuo Stransky. Taitava kuin mikä, mutta ratkaisu usein samanlainen. Kierto maalintakaa ja kääntösyöttö vastustajan lapaan. Miksi? Onko jotain sovittuna, mitä ei sitten peleissä toteuteta/pystytä toteuttaan

Näitä on nähty tänään helvetisti kaikilta. Peli on päätöntä pörräämistä ja syötöt menee mihin sattuu. Maalipaikat on lähinnä epätoivoisia roiskaisuja maalille.
 
Olipa siinä kaks heikkoa ratkaisua Gazdalta.
 
Naurettavaa tuomarointia
 
Voi luoja noita syöttöjä
 
Näyttää kyllä tosi heikolta nyt. Tepsi perjantaina luisteluvoimaisena jenginä ei ole tähän kohtaan ainakaan helppo Ilvekselle. Todennäköisesti vievät pisteet.

Ilveksen fokus ja työnteko aivan hukassa. En edes muista milloin oltaisiin oltu pelitavallisesti näin hukassa. Onneksi kevääseen on paljon aikaa.
 
Toivottavasti joku tuo ja liimaa seinälle pukukoppiin ne haastattelut siitä Ilveksen super ketjusta :) On ihan pilipalikenttä, pehmeitä kavereita jopa Kerhoa vastaan.
 
Yv:n jälkiliukkailla pitkä pyöritys ja kassari seisoo maalilla.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös