Poissaolot ei kyllä kuulu tämän pelin keskusteluun ollenkaan. Tämä näyttää lähestulkoon identtiselle Jyp pelin kanssa, paitsi siinä pelissä näkyi ehkä hieman enemmän pelihalu.
Kyllä JYP-peli oli ihan erilainen. Toisen erän loppuun tuli siinä nukahdus ja sitä ennen ei ollut mitään hätää. Kolmannessakin erässä JYP sai ensimmäisen laukauksensa siinä yli 7 minuutin pelin jälkeen. Tänään oli ihan paskaa alusta loppuun.
Ja väisänen vetää seinille, ei yllätä ketään. Miksi helvetissä saa pelata joka ikinen peli? Millä meriiteillä? Aivan sysipaska. Ratinen myös joka ylivoimaan aivan älytön idea
Eipä tarvinnut jännittää missään kohtaa.
Jos lukko peli oli yksi kauden parhaita niin nyt tarjoiltiin yksi kauden huonoimmista.
Oli raskasta katsottavaa.
Friman on todella näkymätön kapteeni. Sanoisin että kentällä on tälläkin kaudella näkynyt helposti kolmelle kädelle enemmän joukkueelle pelaavia pelaajia joita kiinnostaa pelit. Ei esiinny myöskään kannattajille oikein millään muodoin Ilves sydämellä versus vaikka Borg yms yms.
Olis kiva saada kaverin lausunto pelin jälkeen. Samoin toivottavasti Lauri Merikiven mietteitä kuullaan pikaiseen.
Ja väisänen vetää seinille, ei yllätä ketään. Miksi helvetissä saa pelata joka ikinen peli? Millä meriiteillä? Aivan sysipaska. Ratinen myös joka ylivoimaan aivan älytön idea