Puolustusalueen tekeminen karmeaa, hyökkäyspäässä hyviä paikkoja 4-5.
Malekilta vahva erä, piti paikkapaikoin pystyssä. Ihan helvetisti lisää huolellisuutta peliin ja näitä karmeita puolustusalueen virheitä minimiin. Nyt pelattiin vähän sinnepäin.
Ensimmäiset havainnot Callesta. Ei mikään samettikäsi kuten itsekkin haastattelussa sanoi, että häneltä ei kannata odottaa mitään näyttäviä kikkoja. Suoraviivainen härkä.
Nättinen voisi herätä kyllä tähän peliin. Ainakin kaksi tai kolme paikkaa Espoolle ihan henkilökohtaisista virheistä. Lisäksi onnistui häviämään jokaisen (!!!!) kuudesta aloituksestaan. Näki miehen omastakin kehonkielestä kyllä että ei onnistu mikään, näki että hieman ”harmitti”.
Kaksijakoinen erä, ihme sekoilua ja lepsuilua omissa, kiekolla sitten hyökkäysalueella tehtiin useampikin maalipaikka. Malek, Svej ja Calle esiintyivät edukseen