Tulosveikkaus ja otteluseuranta Ilves - KooKoo 7.10.2023

Status
Viestiketju on suljettu.
Tylsyyksien tyrskyt.
 
Noniin tästä tulee vielä peli.

Vähän turhaan otettiin jalkaa kaasulta. No nyt jalka takas kaasulle ja hanaa!
 
Frimanilta hieno syöttö Ilomäen lapaan.
 
Pennanen toi varmistelevan joukkueen kolmanteen ja näin. Katsokaa Suomen peliä avlla ja tasaviisikoin.

Nyt taas voisi joukkue herätä.

Jeremy tuo meille pisteet pliis..
 
Frimanilta täysin sokko vippaus kiekkoon jalkojen välistä suoraan vastustajan lapaan ja tästä seuranneesta laukauksesta heti maali.

Ei näitä, ei varsinkaan kapteenin toimesta.
 
Oli kyllä surullinen osoitus taas tuomarien linjattomuudesta tuo Jurmon jäähy. Kookoo ja varsinkin Gröndahl on saanut roikkua kaksi erää täysin siemauksin ja nyt puhalletaan tuollainen.
 
Frimanilta moka, mutta fakta on se että tää peli ois pellailtu loppuun jos oltaisiin vaan pysytty pois boksista.
 
Jäähy varmaan ihan Ok, mutta onhan noita mennyt läpi pelissä pilvin pimein. Selkeä tasoittelu että saadaan tasapaino kohdilleen.

Frimanilta aivan käsittämätön sokkosyöttö lapaan, kyllähän noita mielummin kulmaan kannattaisi yrittää läpsiä.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös