Tulosveikkaus ja otteluseuranta Ilves - Lukko 10.1.2024

Status
Viestiketju on suljettu.
Kyllä vittu että risoo. Ihan samaa paskaa joka kotipeli.
 
Vanhan sanomisen toistamista, mutta kyllä saadaan saatana keväällä sitten menestyäkin kun tämä peli on tällaista kuraa näin tammikuussa.
 
Toki molemmissa maaleissa oli onnea mukana, mutta kyllähän Lukko oli selvästi edellä tuossa erässä. Ilves oli todella huono, varsinkin nelonen taas aivan kuutamolla.
 
Kiekonhallinta, maaliodottama ja hyökkäysalueaika kaikki hävitty toises erässä selvästi, vaikka olikin se Lukolla se eilinen peli. Voi vittu mää sanon
 
Ei jumalauta nyt oikeasti. Ensin Repo täysin yksinään maalilla ja meidän ukot kurvailee minne sattuu ja kavennus. Sitten 30sek ennen erän loppua peli Lukon päädyssä ja me ollaan riistämässä, mutta tän jälkeen ehtii vielä tapahtua Lukon ylöstuonti, aloitus omaan päähän, aloitustappio ja kaksi paikkaa Lukolle.

Huhhoijaa.
 
Varmaan sinänsä oikein että tulos 2-2 mutta tuomarit on yhden 5min jäähyn velkaa ja onhan toi jo hupaisaa millaisia maaleja menee kotipeleissä sisään.
 
Ilves ei johdosta eikä kotiyleisöstä ime minkäänlaista voimaa tai virtaa molemmat lamaavat peliä. Karua mutta totta.

Pennanen on kanssa kyllä ihan todella hukassa ton joukkueen kanssa, käyrä tuntuu olevan vain laskussa toisin kuin olettaa sopi.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös