Eihän tässä voi kauheasti muuta kuin kehua. Ylivoimaa lukuunottamatta todella vahvaa ja kollektiivisesti hienoa tekemistä.
Malek ei vakuuta lainkaan, ja antoi nyt päästämällä ensimmäisen jonkinnäköisen paikan vielä Lukolle hieman momentumia. Selvästi on Pavlat edellä ja viimeinen erä jännittää.
Olipahan erä, lähti kyllä ihan laukalle siitä Kossin taistelusta ja huimasta tuuletuksesta. Ei siellä ollut kyllä kuin yksi joukkue sen jälkeen kentällä. AV maali todisti sen viimeistään.
Toi tilastomaali ei onneksi sotkenut tilannetta aiemmin. Nyt vaan tarkasti toi kolmas erä ja ihan varmasti yli 10k yleisö saa herkkua koko rahalla.
Nyt on pakko kysyä, että onko maalivahdin tehtävänä sitten vain torjua helpot laukaukset. Maaliodottamaa Lukko on luonut 0,6 maalin edestä, eikä Malek ole ottanut yhtään isompaa koppia.
Keväälläkin tulee paikkoja vastustajalle, kyllä maalivahdin niistä pitää vain osa ottaa kiinni.
Täytyy varmaankin laittaa tv kiinni sillä hyppäsin mukaan 4-0 tilanteessa ja näin taas sitä Meskasta miksi jatkoa ei pitäisi tehdä. Aloituksen jälkeen söhlää kiekon vastustajalle ja tästä vastahyökkäys. Painaa päätyyn ja häviää kulman 10-0 ja Lukkolainen syöttää maalin eteen ja siitä vierailijalle pukukoppimaali ja toivoa viimeiseen erään.