Tulosveikkaus ja otteluseuranta Ilves - SaiPa 9.10.2021

Status
Viestiketju on suljettu.
Saipa antaa maalivahdillakin huikean tasoituksen, eli pelisysteemillä ei ole mitään väliä. 6-1 ja tappiosta sitten taas kaikille kenkää!
 
Alku on hyvin nihkeä, kunnes Salmela iskee ajassa 16:48 Suomen syötöstä. Tästä alkaa valtaisi Ilveksen vyöry, jonka seurauksena Petman iskee vastaiskusta ja Saipan ainoasta tilanteesta tauokotilanteeksi 1-1.
Toisen eräs alussa nähdään erikoinen episodi, jossa Myrrän nähdään kritisoivan tuomaritoimintaa. Tämä sytyttääkin joukkueen ja Joona Ikonen iskee 2-1, Suomi jälleen syöttäjän sekä Kontiola. Tauolle mennään tilanteesta 3-1, kun Saarela iskee läpiajosta, ei syöttäjiä.
Ilves hallitsee jälleen alkua kolmannessa erässä, eli Saipa kaventaa 3-2:teen.. joku slovakki tekee, tai jotain sinne päin.
Ilves kestää ja lopussa Suomi iskee tyhjiin 4-2, Joona Ikosen syötöstä. Marek heittää kuperkeikan ja Ojanen hymyilee kutsuvasti.
 
Juu ei.
Turpaan tulee taas niin että tukka lähtee. 1-4 & 90v himmee kuten polttimot oli kun Ilves 1 viimeksi oli!
Voi voi!
 
Ilves tutussa roolissa tänään, juhlapeli ja vastustajalla 5 ottelun tappioputki, eli ilves tod näk tänään takki auki peliin ja mistään ei tule mitään. 1-4
 
Baptiste päättää tänään, että nyt pelleily riittää ja tekee hatun. Muut kattoo huuli pyöreänä.

3 - 1

Baptiste 3 + 0

Pelin jälkeen Jokke antaa ylävitosia kämmenet punaisina. Toki pyytää Baptistea jäämään koppiin hetkeksi ja vähän ripittää, että jatkossa ei ammuta maalia kohti, vaan heitetään kiekkoa päätyyn ja nopeasti vaihtoon.
 
Nyt täytyy tulla 3 pistettä, ei mitään muuta vaihtoehtoa! Pelataan sarjajumbo saipaa vastaan, joka pelaa käytännössä B kokoonpanolla. SaiPa on ollut hyökkäys suuntaan paskin joukkue alkukaudella koko Liigassa, ja meillä ei tulisi olla vaikeuksia suorittaa heitä paremmin. Ainoana huolena Seksi-Peksin kuuma puolustuspelaaminen.

Tänäänkin peli aivan sekaisin, kaverit ottavat paineita juhlaottelun seremonioista, mutta tällä kertaa ei tulla nöyryytetyiksi.

3-1
 
Koska Ipa on voittanut jonkun juhlapelinsä?
Siis oikeasti en muista :)
 
Ihan hyvää pyöritystä mutta laukasuja vähän
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös