Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Ylivoimaisesti Ilveksen paras ja halukkainJohansson näytti kyllä siltä että tänään rikkoo ennätyksen vaikka väkisin
Mä taas sanoisin että oli oikeesti hallinta ihan 50-50 myös 5vs5 pelissä. Hyvä erä molemmilta.Ei tämä erä pelillisesti taaskaan ollut mikään pää pensaseen -erä. Ilveshän tätä hallitsi ja toi tohinaa, mutta huppis maali jälleen omiin. Näistä pitäisi nyt helvetti päästä jo eroon.
Erikoistilanteista ei tarvi muuta sanoa kun kaikki huitsin vittuun.
Juuri niin, ehkä jossain vaiheessa kääntyy kun puuha-petet toimistolta on tuuletettu, mutta toivottavasti ei liian myöhään. Ollaan alamäessä kiihtyvällä vauhdilla ja nyt olisi viimeinen hetki pysäyttääHankittujen pelaajien laatu ei yksinkertaisesti riitä.
Tuossa pakistossa rima ei liian korkealla ole.Jep. Selvästi joukkueen paras omaan päähän ja kokonaisvaltaisesti todella hyvä vaikka onkin selvästi Simmen takana.
No aikalailla raskasta on kyllä tämä palsta meininki. Jos tuosta ekasta erästä missä pelattiin todella hyvää jääkiekkoa saa tehtyä tällaisen päätelmän niin erikoista on.Juuri sitä kuin oletettiin. Joka ikinen pelin osa-alue menee selkeästi vastustajalle. Välillä päästään pelaamaan sitä samaa kulmarunkutuspaskaa, jota näkee joka pelissä. Sääleissä ekalle pudotaan…
Kiteytynee koko kausi tähänErikoistilanteista ei tarvi muuta sanoa kun kaikki huitsin vittuun.
Kova ei ookkaan nimensä veroinenPoikkari niskaan ja dumari seisoo muna velttona
Kuka Heli? Sutela, Palsanmäki?Jätkät vissiin unohtaneet Helin heikkouden. Palve Ilveksessä ollessaan ainakin teki maalin Helille heikkoon kohtaan
Ei likikään. Kun on säästölinja menossa, niin sitä saa, mitä tilaa. 1-8 päättyy!Hankittujen pelaajien laatu ei yksinkertaisesti riitä.
Tehoton pörrääminen ja näennäinen pelin hallinta vastaan tylyys ja kliininen viimeistelyEi tämä erä pelillisesti taaskaan ollut mikään pää pensaseen -erä. Ilveshän tätä hallitsi ja toi tohinaa, mutta huppis maali jälleen omiin. Näistä pitäisi nyt helvetti päästä jo eroon.
Erikoistilanteista ei tarvi muuta sanoa kun kaikki huitsin vittuun.
Kunhan se ei tapahdu voiton hinnalla. Johanssonin täytyy yrittää, mutta muistaa kuitenkin et yhteinen tavote on omia tilastoja tärkeämpää.Johansson näytti kyllä siltä että tänään rikkoo ennätyksen vaikka väkisin
Oma ylivoima + alivoima 50 % ja vihollisella 150 %.Toivottavasti kaikki erikoistilanteista vastaavat lähtevät hevon vittuun kauden jälkeen.