Tulosveikkaus ja otteluseuranta Jukurit - Ilves Pe 19.11.2021 klo 18.30

Vittu toi alivoima on ihan helvetin kauheaa. Tuolla kuitenkin Masinia ja Elorinnettä ja muita, ja nyt ne näyttää siltä, kuin eivät olisi ikinä alivoimaa pelanneetkaan. Voiskohan Myrrä konsultoida vaikka Ohtamaata, että miten sitä alivoimaa pelataan?
 
Jokke muuten kehui meitin laadukasta av-peliä, ja ohan se laadukasta vastustajalle :D
 
Alivoima hirveää kuraa ja silti otetaan turhia jäähyjä joka pelissä. Myrrän on laitettava homma kuosiin nopeasti.
 
Tuo Ilveksen alivoima on kyllä surkuhupaisaa. Passiivisesti tiputaan oman maalin lähelle, mutta siellä ei kuitenkaan saada estettyä syöttöjä tai pidettyä miehiä.
 
Mitä ihmettä nää on tehnyt tuon tauon? Kuinka tämä on mahdollista vuodesta toiseen?
 
Tuo Ilveksen alivoima on kyllä surkuhupaisaa. Passiivisesti tiputaan oman maalin lähelle, mutta siellä ei kuitenkaan saada estettyä syöttöjä tai pidettyä miehiä.
Jep, ei edes taktiikkana huono tuollainen tiivis neliö, koska Liigassa ei ole ns. huippulaukojia paljoakaan, ja Ilveksellä hyvät maalivahdit. Mutta jos sitä ainoata tehtävää, poikittaissyöttöjä, ei saada katkottua, niin ihan kauhean näköistä koko alivoima.
 
Napalmi kilauttaa rautaan
 
Kaksinkamppailut hävitään.
Omissa ollaan ihan pujottelukeppejä.
Syötöt laaduttomia.
Kokoajan halutaan luopua kiekosta.
Paska AV ja turhat jäähyt

=

Hävitty pelji
 
Hieno konna, hienoa.
 
Takaisin
Ylös