Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Mestaruudesta pelataan ja kaikki keinot pitää käyttää, joilla lopputulokseen on mahdollista vaikuttaa. Mielelläni saisi Myrräkin ”itkeä” jos sillä saadaan muutama extrajäähy vastustajalle ja sen myötä yv-maali. Ja en tarkoita että tämä itkeminen olisi missään nimessä hyvä asia. Se on raukkamaista ja säälittävää, mutta kun liiga ei siihen puutu ja tuomareille menee läpi, niin kaikki hyöty pitää ottaa.En tarkoita Anttilan tilannetta mutta Marjamäen raukkamainen itku on vaikuttanut tuomareihin. Toivottavasti ei ole sitä huhuttua Ilves sopimusta, tuollaista ei kehtaa päävalmentajana katsoa.
Huomenna sitten kotona, ei ressiä.Pitäsköhän joken soittaa Eemelille ,että playoffit on alkanu jo. Saatais sekin pelipaikalle
Pitäsköhän joken soittaa Eemelille ,että playoffit on alkanu jo. Saatais sekin pelipaikalle
Suomi on ollut kyllä todella näkymätön. Ei taida olla ns. isojen pelien mies.Pitäsköhän joken soittaa Eemelille ,että playoffit on alkanu jo. Saatais sekin pelipaikalle
Mäntykiven ketju on tänäänkin mielestäni ollut Ilveksen paras. Kyllä Suomi tuossa ison osan siitä hyvästä työstä tekee. Paikat on vain kortilla tällaisissa peleissä ja kapteenin kohdalle niitä ei ole osunut yhtään. Toki voisi aktiivisesti myös hakea omia ratkaisuja vähän huonommistakin paikoista.Sama itsellä mielessä. Voiko olla jotain loukkia? Tosi heikkoa tekemistä.
Ihan hyvä jinxGalimov on kova veska myös, et en mä nää mitää erityistä etua täs Ilvekselle
Suomi-mäntykivi ei tahdo toimia.Pitäsköhän joken soittaa Eemelille ,että playoffit on alkanu jo. Saatais sekin pelipaikalle
Galimov maalissa. 17min kohdalla 0-3 ja Galimov istuu penkin päässä kypärä päässä kumarassa hartiat eteenpäin. Blomqvist maaliin ja peli päättyy 2-4. Aaltonen tekee yhden.