Tulosveikkaus ja otteluseuranta Kärpät - Ilves 31.1.2025

Status
Viestiketju on suljettu.

Eetu Fucking Mäkiniemi

Luottopelaaja
Viestejä
6 790
Hölöä viedään nyt. Kärpät saanut pelata vaikka kuinka kiekotonta ja täysin samasta Latvala boxiin. Noista ei auta huudella penkin takana vaan rehdisti pyytää tuomari vaihtoaition luokse. Missä Ilveksen kapteeni on kun tuomarien kanssa pitäisi keskustella? Friman on asteen liian herrasmies.
 

Ikurin Vire

Heikot sortuu, vahvat porskuttaa.
Viestejä
25 276
Hienosti kyllä seeprat näki että nyt on Ilveksellä 3-1 hyökkäys, otetaas pois.
 

Janko

Luottopelaaja
Viestejä
6 719
Ne on olleet hyviä. Riisuneet toistaiseksi Ilveksen aseista. Varsinkin tämä toinen erä on ollut meiltä tosi aneeminen. Kärpät pitää Ilveksen täysin pois hyviltä paikoilta ja katkoo hyvin Ilveksen hyökkäykset.

Ilves ei ole pystynyt minkäänlaiseen rytminvaihdokseen. Jengi varmaan luuli voittavansa tämän, kun vaan tulevat paikalle. Ja jos tulee pari maalia pataan, niin tullaan ohi. Ei vaan työmäärä riitä ollenkaan tällä hetkellä siihen, että päästäisiin paikoille.
Analyysisi pätee jos rajataan Ilveksen joukkue kolmos- ja neloskenttään. Ykkösellä ja kakkosella ollut paikat laittaa useampi maali mutta ei tänään näemmä.

Aivan kamalaa, siis aivan vitun kamalaa on tuo Ilveksen alakenttien pelaaminen. Ihan turha puhua mistään mestarisuosikista.
 

Soho

Tähtipelaaja
Viestejä
21 782
Kärppien erä ihan selkeästi. Iso pettymys tämä erä, mutta odotettua. Ilveksellä ei ole tarvittavaa nälkää tänään.

Ei todellakaan Kärppiä vastaan keväällä. Jotenkin ne on päässeet Ilveksen pään sisään.
 

Vovlo

Tähtipelaaja
Ylläpidon jäsen
Viestejä
11 442
Noh, onhan tässä kolmas erä vielä jäljellä. Tämän toisen erän Ilves kyllä hukkasi ihan täydellisesti. En muista tunnin päästä mitä tässä erässä edes tapahtui.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Ylös