Tulosveikkaus ja otteluseuranta Pelicans - Ilves 9.12.2023

Status
Viestiketju on suljettu.
Laitan tämän maalin taas valmennuksen piikkiin, samaa perseilyä ja jäätymistä. Aivan käsittämätöntä!
Jos vaadit pelaajilta jotain niin tee myös itse jotain.
No menisi läpi puhtaasti valmennuksen piikkiin laittaminen jossain pikkujunnuissa. Kyllä ammatilaisjääkiekkoilijoilla on vastuu myös omasta tekemisestään. Ei ole valmennuksen reagoinnista tai reagoimattomuudesta kiinni tuollaiset Ratisen jäähyt.
 
1000004901.jpg


Ja tässä erässä Ilveksellä ollut kaksi ylivoimaa. Herätys!
 
Meskaselle juoksukiekko, täydellinen valinta.
 
Laitan tämän maalin taas valmennuksen piikkiin, samaa perseilyä ja jäätymistä. Aivan käsittämätöntä!
Jos vaadit pelaajilta jotain niin tee myös itse jotain.
Onko tää joku Pendon änäri peli?
 
Ottelussa näkyy se, että Ilveksellä oli eilisen jäljeltä alkuun hyvä pelituntuma kovasta vaatimustasosta. Jäähyjen myötä mentiin hidasvauhtisempaan peliin ja Ilves jäi siihen moodiin. Pelicans on pystynyt nostamaan tempoa.
 
Siinä oli jo hiki pisarat otsalla että Kodytek huitoo itsensä jäähylle.
 
Malek!!
 
Ei toimi tämä Ratinen - Kodytek - Meskanen.
Onneks Pellillä on peli-iloa tänään.
 
Pendoko sen jäähyn otti?
Päävalmentaja vastaa joukkueen esityksistä ja tilasta. Jos/kun joukkue kyykkää toista iltaa putkeen moiseen pelleilyyn niin syytä on katsoa kyllä penkin taakse. Samat hetket samalla pään takomisella kuin niin monesti ennenkin mitään ei olla siellä opittu tai muutettu noihin hetkiin. Ja kun vastustaja saa otetta ei siihen puututa mitenkään, annetaan otteen vaan lipua.
 
Kaikki kamppailut hävitään.
 
Status
Viestiketju on suljettu.
Takaisin
Ylös