Kolmanteen erään
- Anna kaikkesi
- Pelaa logolle, joukkueelle, kannattajille
- lähdetään saappaat jalassa lopputuloksesta riippumatta kapun matkaan kohti mestaruutta!
En olisi yrittänyt himmata joukkueelta kaikkea tunnetta. En olisi huutanut sietämään tuollaista kun se kaikista tuntui täysin paskalta. Valmennus vaan ohjeillaan lamaannutti pelaajat liikaa varomaan ja olemaan ilman tunnetta. Peli kääntyi.
Vasta nyt kun tunne palasi Ilves painaa rinnalle.
Olisin huutanut että antaa tunteen palaa ja näytetään kenelle pelataan. Fysiikkaa ja kroppaa likooon ilman sikailuja.
Ei mitään siedetään siedetään nynnyilyä.
No mut eteen päin..kyt kolmosessa ohi vaan ja pelataan voitto kapulle!
Ei ole kovin ryhdikästä dumarilta viheltää ensin ansaittu 5 + 20, mutta sen jälkeen antaa saman lauman tehdä mitä huvittaa. Mua ei v-tuta tuomaritoiminnassa mikään muu kuin tuollainen valikoiva selkärangattomuus, mikä yleensä vielä korostuu pudotuspeleissä.
Aika nuhaista on normaaliin verrattuna Lancasterin liike. Kyllä huomaa, että loukkia on. Ei juurikaan nostele jalalla hyökkäyksiä, ei edes pyri siihen.